Wiadomości

  • 18 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1785

MZK Bielsko-Biała ma nowe logo. Zmienia się także identyfikacja firmy

Od dziś oficjalnie Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o. ma nowe logo i identyfikację wizualną. Jak informuje MZK, "znak oparto na symbolu strzałki wskazującej kierunek, w którym zmierza firma". Bielskie MZK obsługuje linię nr 50, która kursuje do Czechowic-Dziedzic.

MZK Bielsko-Biała z nowym logo. Wkrótce pojawi się na autobusach
MZK Bielsko-Biała ma nowe logo. Zmienia się także identyfikacja firmy · fot. MZK Bielsko-Biała


- Nowe logo i identyfikacja wizualna nawiązują również do grafik na znakach drogowych oraz przycisku "start", co podkreśla działanie i rozwój. Kolorystyka bazuje na poprzednim logotypie, co zapewnia kontynuację już wypracowanego wizerunku stabilnej firmy z tradycjami, mocno osadzonej w świadomości bielszczan. Logo jest więc zestawieniem historii oraz przyszłości - podkreśla MZK Bielsko-Biała.

MZK Bielsko-Biała z nowym logo. Wkrótce pojawi się na autobusach
MZK Bielsko-Biała z nowym logo. Wkrótce pojawi się na autobusach · fot. MZK Bielsko-Biała


- Odświeżając wizerunek MZK bazowaliśmy na misji, wizji, wartościach i celach strategicznych Spółki, akcentując takie elementy jak nowoczesność, dynamika oraz ekologia. W ten sposób chcemy pokazać kierunek, który obraliśmy. Zaprojektowanie logo i opracowanie księgi znaku zleciliśmy profesjonalistom, więc całość wpisuje się w nowoczesne trendy z obszaru projektowania identyfikacji wizualnej, takie jak wyrazistość, czytelność i minimalizm. Teraz czeka nas etap oswajania mieszkańców z tymi nowymi elementami, ale zamierzamy robić to stopniowo, tak żeby nie generować zbędnych kosztów - wyjaśnia prezes zarządu MZK, Hubert Maślanka.

MZK Bielsko-Biała z nowym logo. Wkrótce pojawi się na autobusach
MZK Bielsko-Biała z nowym logo. Wkrótce pojawi się na autobusach · fot. MZK Bielsko-Biała


Nowe logo pojawiło się już na stronie internetowej i fanpage’u spółki na Facebooku. Kolejnym krokiem będzie wdrożenie wewnętrznych zmian, a następnie oznakowanie budynku oraz taboru. Za projekt logo, grafik i opracowanie księgi znaku odpowiada firma PS.Reklama. Koszt wyniósł 5 000 zł netto.

mp / czecho.pl

źródło: MZK Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.