Wiadomości

  • 19 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1506

Zwalczanie gryzoni w domu - jak się do tego zabrać?

Materiał partnera:

Gryzonie to stworzenia niejednoznaczne. Wiele z nas, lubi trzymać w domu chomiki czy małe myszki. Problem natomiast, obejmujący szkodniki wolnostojące takie jak szczury i dzikie myszy, wymaga działań nieco bardziej zdecydowanych. Jeśli w naszym domu, garażu, firmowym magazynie, pojawią się owe zwierzęta, należy podjąć zdecydowane działania w celu ich eliminacji. Wiele osób jednak zastanawia się, czy pułapki na myszy to humanitarny sposób zabijania. Oczywiście do łapania szczurów i myszy służy wiele urządzeń, a metodę ich eliminacji można dobrać w zależności od skali problemu, jak i naszych przekonań. Jakie zatem mamy możliwości wyboru? Skąd wiadomo, że w naszych domach znajdują się szkodniki? Gdzie znajdziemy produkty do ich eliminacji?

Linkhouse


Objawy szkodników w domu



Problem ze szkodnikami w domu bywa bardzo dotkliwy, niezależnie czy mieszkasz sam, z drugą połówką czy z dziećmi. Aczkolwiek zapewne w tym ostatnim przypadku, ich obecność może wpływać jeszcze bardziej destrukcyjnie na otoczenie. Obecność szczurów czy myszy w domu to nie tylko problem związany z nieprzyjemnymi zapachami, nieestetycznymi zapachami, ale także ryzyko uszkodzeń takich jak dziury w ścianach, elewacji, a także poprzegryzane kable. Przede wszystkim jednak gryzonie są nośnikami wielu niebezpiecznych dla człowieka chorób tj. toksoplazmoza, włośnica, salmonella, dur szczurzy czy choroby zakaźne.

Dzięki zwykłej obserwacji możemy łatwo rozpoznać, że szkodniki zadomowiły się w naszej przestrzeni. Jeśli zauważysz małe, czarne, owalne odchody, ujrzysz postrzępione materiały tj. kartony, ubrania, poduszki, będziesz odczuwał intensywny, bardzo nieprzyjemny zapach, zobaczysz dziury w workach na śmieci, usłyszysz drapanie w ścianach lub też zauważysz nietypowe ślady na żywności - to znak, że masz do czynienia z gryzoniami.

Jak pozbyć się gryzonia?



Oczywistym jest, że lepiej zapobiegać niż działać po fakcie. Dlatego też, aby ustrzec się przed obecnością myszy czy szczurów, udrożnij rury w domu, zasklep wszelkie dziury w elewacji, nawet te pod dachem. Dbaj o czystość i wynoś regularnie swoje śmieci, nie pozostawiaj odpadków żywności. Możesz też, o ile lubisz zwierzęta, kupić kota, który zawczasu wyłapie pierwsze osobniki.

A co zrobić, jeśli już odkryliśmy ich obecność w domu? Sposobów jest wiele i dzielą się one na chemiczne i fizyczne. Do tych pierwszych należą przede wszystkim trutki na szczury, występujące w postaci pasty, granulatu albo kostki. W ich skład wchodzą m.in. składniki biobójcze, powodujące krwotok wewnętrzny oraz środki mumifikujące. Z uwagi na wysoką szkodliwość nie powinny być stosowane w obecności dzieci czy zwierząt domowych. Dlatego też pewnym ułatwieniem jest tutaj także karmnik deratyzacyjny. Przytwierdzony do podłoża i zamykany na klucz, pozwala na umieszczenie trutki wewnątrz.

Popularnym sposobem na pozbycie się gryzoni jest także możliwość korzystania z pułapki typu łapki tzw. gilotynki. Łapkę umieszcza się tam, gdzie spodziewamy się spotkać szkodnika, umieszczamy w niej kawałek przynęty i czekamy. Gdy szczur podejdzie do szczurołapki, urządzenie uruchomi sprężynową dźwignię, która opadnie na szkodnika.

Pułapkę mogą stanowić także lepy, do których gryzoń się przykleja lub pułapki rażące prądem.

Wiele osób wolałoby jednak pozbyć się szczurów, nie zabijając ich. Humanitarną metodą na odstraszanie są m.in. pułapki na myszy. Chwytacze mają różny rozmiar i mogą mieć formę klatki z opadającą ścianą lub tunelu z zapadniami. Zwabiony do takiej pułapki gryzoń, może być przez nas wywieziony kilkanaście kilometrów od domu i wypuszczony na zewnątrz np. do lasu.

Pułapka humanitarna to również odstraszacz elektroniczny. Wytwarza on dźwięki nieprzyjemne dla myszy i szczurów co może powodować , że będą one unikać naszego terytorium.

Usługi deratyzacyjne - fachowe czy na własną rękę?



Chcąc pozbyć się szczurów czy myszy najlepiej dowiedz się o nich jak najwięcej, sprawdź dostępność konkretnych produktów na rynku i działaj. Możesz skorzystać z usług profesjonalnego deratyzatora, ale jedną z opcji, w których cena za unieszkodliwienie problemu będzie niższa, jest możliwość kupna sprzętu na własną rękę.

Nasz sklep oferuje produkt zawsze najwyższej jakości, możliwy do zakupu na okresowych promocjach. Odwiedzając naszą stronę, nie tylko dowiesz się więcej na temat szkodników i sposobów ich eliminacji, ale również będziesz mógł skorzystać z naszego sklepu online. Wygodna dostawa, dyskrecja i pełen profesjonalizm zapewnią ci skuteczny sposób na pozbycie się szkodników.

Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą.