Wiadomości

  • 25 stycznia 2022
  • 26 stycznia 2022
  • wyświetleń: 6723

Od czwartku do szkół wraca nauka zdalna. Jest decyzja MEiN

Od najbliższego czwartku, 27 stycznia uczniowie szkół podstawowych z klas 5-8 oraz szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną - poinformował podczas briefingu w Sejmie minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek. Dzieci z klas 1-4 będą kontynuowały naukę stacjonarną. Uczniowie pozostaną na nauce zdalnej do zakończenia ferii zimowych. Nauka zdalna w szkołach będzie obowiązywała do 27 lutego.

Briefing ministra edukacji i nauki w Sejmie - 25.01.2022
Briefing ministra edukacji i nauki w Sejmie - 25.01.2022 · fot. Twitter / MEiN


- Wsłuchując się w apele i głos służb sanitarnych, analizując dane z wczoraj i z dziś, musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej do końca ferii zimowych. Jutro będzie podpisane rozporządzenie w tej sprawie - mówił wieczorem w Sejmie minister Przemysław Czarnek.

- W okresie nauki zdalnej będą mogły odbywać się w szkołach konsultacje indywidualne i grupowe dla maturzystów. Szkoły specjalne same będą decydować wraz z rodzicami czy będą kontynuować naukę stacjonarną czy też przechodzą na naukę zdalną. W okresie nauki zdalnej otwarte będą bursy, będzie także możliwość kontynuowania praktycznej nauki zawodu. Decyzja dotycząca wprowadzenia nauki zdalnej jest podyktowana wzrastającą liczbą przypadków zachorowań na koronawirusa - dodał członek rządu.

mp / czecho.pl

źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj