Wiadomości

  • 27 stycznia 2022
  • 28 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2309

Alert IMGW przed silnym wiatrem i zawiejami śnieżnymi

Za nami:

W piątek w południowej części województwa śląskiego intensywnie będzie padał śnieg oraz wiał będzie silny wiatr. W naszym regionie przewiduje się także zawieje i zamiecie śnieżne. Z tego powodu Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne. Według prognoz synoptyków dynamiczna pogoda będzie nam towarzyszyć do niedzieli.

wiatr, wichura
Alert IMGW przed silnym wiatrem i zawiejami śnieżnymi · fot. freeimages.com


- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i południowego-zachodu - informuje Szymon Poręba, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 90%. Także na piątek wydano alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu (przewiduje się miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm do 20 cm) oraz drugiego stopnia przez zawiejami / zamieciami śnieżnymi, powodowanymi opadami śniegu oraz silnym wiatrem (prawdopodobieństwo: 85%).

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem i zawiejami obowiązują w piątek, 28 stycznia w godzinach od 6.00 do 14.00, z kolei przed intensywnymi opadami śniegu - od 6.00 do 22.00. Alerty są ważne na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje także na pozostałym obszarze województwa śląskiego, w godzinach od 2.00 do 13.00.

Według prognoz synoptyków dynamiczna pogoda może towarzyszyć nam do niedzieli, 30 stycznia. Według prognoz zagrożeń meteo na obszarze województwa śląskiego mogą do tego dnia wystąpić intensywne opady śniegu, silny wiatr oraz zawieje i zamiecie śnieżne (prognozy mają drugi stopień zagrożenia). Jak informuje profil "Czecho Meteo Pogoda" na Facebooku, apogeum silnego wiatru ma nadejść w weekend - wiatr ma osiągnąć prędkość od 70-90 km/h, a w górach nawet 100 km/h.

Loading...

mp / czecho.pl

źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.