czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2022
  • wyświetleń: 2071

Lotnicy z Kaniowa promowali kraj podczas Expo w Dubaju

Na Wystawie Światowej, która na przełomie stycznia i lutego miała miejsce w Dubaju, mocną reprezentację miało województwo śląskie. Reprezentowali je m.in. przedstawiciele Śląskiego Klastra Lotniczego, który siedzibę ma w Kaniowie.

Reklama

Dubaj
Lotnicy z Kaniowa promowali kraj podczas Expo w Dubaju · fot. slaskie.pl


Województwo Śląskie uczestniczyło w Wystawie Światowej w Dubaju. Była to okazja do zaprezentowania potencjału gospodarczego, kulturalnego i turystycznego regionu

- Expo było świetną okazją do pokazania potencjału naszego regionu w oderwaniu od stereotypu związanego z przemysłem ciężkim. Województwo Śląskie to coraz częściej nowoczesne, przyjazne środowisku technologie, czy nowoczesna liczącą się w świecie medycyna. Wystawa była jednocześnie szansą dla naszych przedsiębiorców, szansą na promocję w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc na świecie. Jako region łączymy tradycję z nowoczesnością. Etos pracy, z którego słyniemy, przenosimy do nowej rzeczywistości. W taki sposób na Expo pokazaliśmy nowe oblicze Województwa Śląskiego - akcentuje marszałek Jakub Chełstowski.

Ambasadorami województwa na Expo byli m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im Stanisława Hadyny oraz naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego. Swoją reprezentację miał także Śląski Klaster Lotniczy oraz Fundacja Koronki Koniakowskie.

Jak się okazuje, lotnicy do Dubaju przylecieli z gminy Bestwina, a dokładnie z Kaniowa, gdzie klaster ma swoją siedzibę.

- Ktoś może być zaskoczony, że Śląsk kojarzony jest z lotnictwem, tymczasem jako region jesteśmy kolebką tzw. lekkiego przemysłu lotniczego. Bielsko-Biała to przecież miejsce, gdzie powstawały szybowce, pilot szybowcowy Sebastian Kawa, który co rusz zdobywa kolejne mistrzostwa pochodzi właśnie ze Śląska, poza tym jesteśmy coraz bardziej znaczącym producentem dronów - mówi prezes Śląskiego Klastra Lotniczego, Krzysztof Krystowski.

Śląski Klaster Lotniczy został założony przez przedstawicieli przemysłu lotniczego w celu wzmocnienia współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami, stworzenia optymalnych warunków dla ciągłego transferu wiedzy i innowacyjnych rozwiązań pomiędzy członkami klastra pochodzącymi nie tylko z branży lotniczej, ale i z innych gałęzi nauki i przemysłu. Efektem jest wzrost konkurencyjności i rozwój lotnictwa w Polsce.

Obecnie do klastra należy kilkadziesiąt podmiotów, w tym uczelnie wyższe i instytucje otoczenia biznesu.

raz / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.