Wiadomości

  • 9 lutego 2022
  • wyświetleń: 2115

Kolejny pożar sadzy w przewodzie kominowym. Tym razem na Asnyka

Do pożaru sadzy w przewodzie kominowym doszło we wtorek, 8 lutego przed godziną 19.30 doszło do pożaru w przewodzie kominowym w jednym z domów przy ulicy Asnyka. na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej.

Kolejny pożar sadzy w przewodzie kominowym. Tym razem na Asnyka
Kolejny pożar sadzy w przewodzie kominowym. Tym razem na Asnyka · fot. OSP Dziedzice


To już kolejny pożar sadzy w przewodzie kominowym, do którego doszło w obecnym sezonie grzewczym na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. W połowie stycznia apel w sprawie tego typu zdarzeń wystosowała Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej. - Kiedy mamy do czynienia z pożarem sadzy należy wezwać straż pożarną, a także jeśli to możliwe wygasić palenisko. Możemy też zasypać komin piaskiem, ale nie gasimy tego pożaru wodą. Ponieważ jeśli nalejemy jej do bardzo rozgrzanego komina, może dojść do jego popękania czy nawet czegoś w rodzaju wybuchu przewodu kominowego - mówiła wtedy mł. bryg. Patrycja Pokrzywa z bielskiej komendy. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Loading...

mp / czecho.pl

źródło: OSP Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.