Wiadomości

  • 9 lutego 2022
  • wyświetleń: 1729

Gmina i powiat wyróżnione w najnowszym rankingu ZPP

Gmina Czechowice-Dziedzice oraz powiat bielski zostały wyróżnione w najnowszym Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2021. Został on zorganizowany przez Związek Powiatów Polskich.

PocztowkaZCzechowic,Czechowice,CzechowiceDziedzice,PocztowkaZCzechowic,ZdjęciaZDrona,Podbeskidzie,
Gmina i powiat wyróżnione w najnowszym rankingu ZPP · fot. Mariusz


W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich gmina Czechowice-Dziedzice znalazła się na 4. miejscu, z kolei powiat bielski w kategorii powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców znalazł się na 8. pozycji.

Jak informuje Związek Powiatów Polskich, Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez ZPP. Laureaci typowani są w 6 kategoriach: powiaty do 60 tys. mieszkańców, powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców, powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Oceniając jednostki samorządu terytorialnego, eksperci ZPP przyznają punkty w ramach wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od realizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie online i trwa przez cały rok. Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł "Dobry Polski Samorząd".

mp / czecho.pl

źródło: Związek Powiatów Polskich

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.