Wiadomości

  • 9 lutego 2022
  • wyświetleń: 1103

Dlaczego warto wybrać się na Półwysep Helski zimą 2022?

Materiał partnera:

Ferie zimowe, wyjazd we dwoje, a może solo? Półwysep Helski jest otwarty na turystów przez cały rok, również zimą. Niezwykła aura nadbałtyckich miejscowości o tej porze roku potrafi urzec nie mniej niż ośnieżone Tatry. Jeśli do tej pory sceptycznie podchodziliśmy do wyjazdu nad morze zimą, warto ponownie wziąć pod uwagę ten kierunek. Które miejsca odwiedzić podczas pobytu oraz gdzie znaleźć apartamenty nad morzem na wynajem? O tym w poniższym artykule.

Dlaczego warto wybrać się na Półwysep Helski zimą 2022?


Półwysep Helski - atrakcje turystyczne. Co oferuje Bałtyk zimą?Bałtyk zimą pokazuje swoje unikalne, zupełnie różne od tego letniego, oblicze. Odwiedzając Półwysep Helski i położone na nim miejscowości, możemy liczyć na wyjątkowe doznania. Spacer nad zwykle zatłoczonym morzem, zimową porą oferuje spokój i ciszę zakłócaną jedynie szumem wiatru i fal. To doskonała okazja do zrelaksowania i wyciszenia myśli. Wędrówki pokrytą w śniegu plażą i leśnymi ścieżkami to nie jedyna atrakcja tego regionu.

Mieszczące się na Helu fokarium to świetna okazja do spotkania z naturą w cztery oczy. Szczególnie warto odwiedzić to miejsce, wybierając się na Półwysep Helski z dziećmi. Odwiedzić warto także Jastarnię, gdzie nie sposób pominąć takich atrakcji jak spacer po molo, z którego rozpościera się malowniczy widok na Zatokę Pucką. Tutaj też mamy świetną sposobność do inhalacji jodem.

Półwysep Helski - co warto zobaczyć?Odkrywanie Mierzei Helskiej zimą potrafi zająć wiele dni, aby w pełni docenić jej fantazyjny i jedyny w swoim rodzaju charakter. Dlatego dobrze jest zainteresować się ofertą, jaką stanowią apartamenty nad morzem na wynajem. Będzie to doskonały punkt wypadowy naszych podróży. A podróżować można bez liku. Urokliwe porty rybackie w Helu czy Jastarni, muzea dla miłośników historii i niezliczone ścieżki przyrodnicze, które pokryte śniegiem zyskują klimat rodem z baśni.

Nadbałtyckie miejscowości to także zimowa mekka dla amatorów morsowania. Nad Zatoką Pucką funkcjonuje także wiele kurortów i salonów odnowy biologicznej. Z tego też względu jest to popularny kierunek wśród osób chcących podreperować zdrowie. Co ciekawe jest to również interesujące miejsce do uprawiania snowkitu. Kiedy Zatoka Pucka zamarza, zjawiają się miłośnicy zimowej odmiany kitesurfingu.

Półwysep Helski - noclegi blisko morzaZima na Półwyspie Helskim to nie tylko atrakcje i malowniczy krajobraz. To także niższe ceny, które wyróżniają ten region spośród pozostałych popularnych kierunków turystycznych. Dlatego właśnie to idealny moment, aby wybrać apartamenty nad morzem na wynajem w świetnych lokacjach blisko morza.

Wynajęcie apartamentu z widokiem na Morze Bałtyckie lub Zatokę Pucką uprzyjemni nam pobyt, a także zapewni dobry punkt wyjścia w celu odwiedzenia licznych atrakcji. Zimą, choć odwiedzających turystów jest mniej, nadal skorzystać możemy z usług restauracji. Solidny posiłek pozwoli nam nabrać sił na dalsze eksplorowanie zakamarków "helskiej kosy". Rosnąca popularność nadbałtyckich miejscowości w okresie zimowym sprawia, że warto na własnej skórze przekonać się, jak urzekające potrafi być to miejsce o tej porze roku.