Wiadomości

  • 12 lutego 2022
  • wyświetleń: 1547

W czasie ferii warto sięgnąć po pomoc specjalistów

Zbliżają się ferie zimowe. Dla młodych ludzi to okres odpoczynku od zajęć szkolnych, a niejednokrotnie też czas na przemyślenia o sposobie radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Te trudne sytuacje zdarzają się w każdym wieku i czasami wydają się nie do przezwyciężenia. Warto wtedy sięgnąć po pomoc specjalistów. Taką w Bielsku-Białej dla mieszkańców miasta i powiatu bielskiego, bezpłatnie, niesie między innymi Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy ul. Pięknej 2.

POIK pomoże osobom zmagającym się ze skutkami pandemii
W czasie ferii warto sięgnąć po pomoc specjalistów · fot. UM Bielsko-Biała


POIK to placówka, której pracownicy pomagają w przejściu przez kryzys. Ośrodek funkcjonuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Ze wsparcia można skorzystać osobiście, telefonicznie, mailowo bądź poprzez Skype. Placówka zachęca do kontaktu wszystkie osoby. Jej pracownicy ciągle się szkolą, by pomagać jeszcze lepiej i są zawsze do dyspozycji.

- Prosimy, zaufajcie nam. Dla nas wasze sprawy są ważne - mówi dyrektor POIKu Małgorzata Malinowska. Dyrektor zachęca też rodziców, nauczycieli, przyjaciół, czy znajomych młodych ludzi i dzieci do wzmożonej uważności i poważnego traktowania sygnałów związanych z występującymi u nich trudnościami emocjonalnymi.

Czasami wystarczy być uważnym - zapewnić o swojej gotowości do wsparcia, wysłuchania, tak długo jak będzie to konieczne. Pomaga też szczera i otwarta rozmowa podczas której, nie mówimy na około, nie marginalizujemy tematu, nie lekceważymy czyjegoś bólu. Zapytajmy o myśli i zamiary samobójcze, aby w razie ich wystąpienia zapewnić fachową pomoc specjalistów. Zachęcajmy do skorzystania z profesjonalnych ofert pomocy i wsparcia w okolicy. W Bielsku-Białej taką pomoc niesie Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej pod nr tel. 33/8146221 lub 19288, e-mailem: kontakt@poik.bielsko.pl i poprzez Skype: Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej POIK.

mp / czecho.pl

źródło: Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.