czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 17 lutego 2022
  • wyświetleń: 626

Wszystko, co musisz wiedzieć o przydomowych oczyszczalniach ścieków

Materiał partnera:

Jesteś w trakcie budowy lub modernizacji domu? Zależy Ci na tym, by miejsce, w którym żyjesz, było ekologiczne oraz przede wszystkim energooszczędne? Jeśli tak, doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się przydomowa oczyszczalnia ścieków. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem i chcesz dowiedzieć się więcej, nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz przejdź do dalszej części artykułu, który został napisany specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty!

Silesia przydomowa oczyszczalnia ścieków


Co to jest przydomowa oczyszczalnia ściekówDla osób, które nigdy wcześniej nie zetknęły się z tego typu produktami, przygotowaliśmy krótki wstęp na temat tego, czym tak właściwie jest wyżej wspomniany sprzęt. Otóż przydomowa oczyszczalnia ścieków to urządzenie bądź też zestaw urządzeń, których zadaniem jest neutralizacja ścieków. Instalacje oczyszczalni ścieków powinny rozważyć przede wszystkim osoby żyjące w domach jednorodzinnych, których nie opłaca się podłączać pod sieć zbiorczych kanalizacji (problem ten dotyczy głównie budynków, które są oddalone od innych gospodarstw domowych bądź zabudowań).
Działanie przydomowej oczyszczalni ścieków opiera się na rozkładaniu się ścieków na związki całkowicie nieszkodliwe dla środowiska naturalnego.

Jakie plusy płyną z instalacji przydomowej oczyszczalni ściekówJednym z najbardziej oczywistych plusów posiadania przydomowej oczyszczalni ścieków jest oczywiście nieprzyczynianie się do zaśmiecania planety oraz dbanie o środowisko naturalne. Mówiąc jednak o bezpośrednich zaletach tego rozwiązania, w kontekście prowadzenia gospodarstwa domowego, nie można nie wspomnieć o bardzo niskich kosztach użytkowania tego urządzenia. Oczyszczalnia ścieków generuje bowiem roczne koszty, które w zależności od wielkości gospodarstwa mieszczą się w granicach od 100 do około 400 złotych. Ekonomiczność tego rozwiązania przekłada się na bardzo szybki zwrot inwestycji, na który można liczyć już po trzech latach od zakupu urządzenia.

Kolejną zaletą jest brak konieczności ,,nadzorowania" pracy przydomowej oczyszczalni ścieków, ponieważ urządzenia tego typu są najczęściej niemal bezobsługowe.

Silesia przydomowa oczyszczalnia ścieków


Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ściekówNie da się jednoznacznie określić tego, ile kosztuje zakup przydomowej oczyszczalni ścieków, ponieważ ta kwestia jest uzależniona od wielu zmiennych takich jak między innymi:
  • Indywidualne potrzeby klienta
  • Wielkość gospodarstwa,
  • Móc urządzenia.


Szacuje się jednak, że średni koszt zakupu oczyszczalni oscyluje w granicach od 5000 do około 20000 złotych.

Jak wybrać idealną oczyszczalnię dla siebie?Decydując się na zakup przydomowej oczyszczalni, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim należy jasno określić, jakie jest zapotrzebowanie domu, który ma zostać wyposażony w oczyszczalnie. To właśnie od tego zależy, jak duże ma być urządzenie oraz jaka ma być jego moc.

Istotnym elementem, którego nie należy ignorować podczas zakupu tego typu urządzenia, jest również jakość materiałów użytych do jego wyprodukowania.

Sprawdź również bakterie do oczyszczalni ścieków - https://ekodren.pl/k/bakterie-do-oczyszczalni/


Dlaczego warto postawić na firmę Ekodren?Jeśli masz w planach zakup przydomowej oczyszczalni ścieków, powinieneś zainteresować się firmą Ekodren. Ekodren to firma z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie produkcji oraz dystrybucji przydomowych oczyszczalni ścieków. Ich urządzenia charakteryzują się doskonałą jakością, a także długą gwarancją. Wszystkie przydomowe oczyszczalnie ścieków od Ekodren posiadają niezbędne certyfikaty, poświadczające zgodność z normami międzynarodowymi (zgodne z normą PN EN 12566-3+A2:2013-10).

Przydomowe oczyszczalni ścieków odznaczają się doskonałą redukcją fosforu oraz azotu, co przekłada się na efektywność oczyszczania na poziomie 98,2%.

Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się więcej na temat przydomowych oczyszczalni ścieków od Ekodren, wejdź na ich stronę internetową http://www.ekodren.pl i sprawdź, co mogą dla Ciebie zrobić.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.