Wiadomości

  • 24 lutego 2022
  • 25 lutego 2022
  • wyświetleń: 4112

Strażacy i organizacje społeczne włączają się w pomoc uchodźcom

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie od dzisiaj do odwołania Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej oraz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej uruchamiają zbiórkę rzeczy i artykułów spożywczych z przedłużonym terminem ważności dla uchodźców z terenów objętych wojną w Ukrainie. Podobna zbiórkę zorganizowali strażacy z OSP Czechowice i OSP Bestwina.

Grafika akcji "Na pomoc Ukrainie"
Grafika akcji "Na pomoc Ukrainie" · fot. Materiały prasowe


Zbiórka będzie prowadzona od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 18.00 w siedzibie Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej przy ul. Sobieskiego 6. Caritas będzie prowadził zbiórkę w poniedziałek, środę, piątek w godz. od 10.00 do 13.00 - po wcześniejszym zgłoszeniu pod numerem telefonu: 500413088 - w Jubileuszowym Centrum Caritasu w Bielsku-Białej przy ul. Polnej 31 oraz w Centrum Caritasu w Janowicach przy ul. Janowickiej 138 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-14.00.

Organizacje pomocowe proszą o dostarczanie aktualnie najbardziej potrzebnych rzeczy w stanie używalności. Są to sprzęt i pościel takie jak łóżka polowe - składane z materacami, koce, śpiwory, karimaty. Gromadzone są także artykuły spożywcze z dłuższym terminem ważności do spożycia: konserwy mięsne, rybne, pasztety, przetwory mięsne np. pulpety, klopsy, gołąbki itp., makarony, kasze, ryż, cukier, mąka, przetwory warzywne i owocowe, olej spożywczy.

Ponadto Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej zapowiedział, że w porozumieniu z właścicielami sklepów będzie prowadził zbiórki artykułów spożywczych w Bielsku-Białej, Cieszynie, Czechowicach-Dziedzicach, Pszczynie, Żywcu - w każdą sobotę w godz. 10.00-15.00. Lista placówek, w których będzie prowadzona zbiórka, ma być znana jeszcze w piątek.

Polski Czerwony Krzyż uruchomił także zbiórkę środków pod hasłem #napomocUkrainie. Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem UKRAINA. Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

Akcję pomocową na rzecz uchodźców z Ukrainy rozpoczęli także strażacy z jednostek z naszego regionu, w tym OSP Czechowice i OSP Bestwina. Zbiórka humanitarna odbędzie się w sobotę, 26 lutego w godzinach od 10.00 do 14.00 oraz w poniedziałek, 28 lutego w godzinach od 16.00 do 19.00. Szczegóły na poniższym plakacie. Zbiórki przeprowadzi także OSP Bestwina - odbędą się w każdą środę i piątek od 18.00 do 20.00.

Plakat akcji humanitarnej zorganizowanej przez OSP Czechowice
Plakat akcji humanitarnej zorganizowanej przez OSP Czechowice · fot. OSP Czechowice

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj