Wiadomości

  • 25 lutego 2022
  • wyświetleń: 757

Najlepsze kamery samochodowe - na co warto zwrócić uwagę?

Materiał partnera:

Rejestratory samochodowe stają się coraz bardziej popularne wśród kierowców. Ten niewielki sprzęt pozwala zarejestrować obraz z przedniej szyby samochodu dzięki czemu znacznie zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze. Dzięki nagraniom możemy nie tylko zyskać dowód w przypadku ewentualnego incydentu na drodze, ale także nagrać niebezpieczne sytuacje czy wykorzystać materiał do celów szkoleniowych. Kamerki samochodowe pozwalają na zachowanie spokoju i oszczędzenie wielu nerwów podczas kolizji drogowych. Ten sprzęt to inwestycja na lata. Szczególnie polecany jest dla osób, które często i dużo jeżdżą, ale nie tylko.

Silesia


Jaki jest najważniejszy parametr kamery samochodowej?W sytuacjach, kiedy nagranie ma stanowić materiał dowodowy niezwykle istotna jest jego jakość. Tylko dobrej jakości nagranie pokaże wszystkie szczegóły oraz pozwoli rozstrzygnąć ewentualny spór. To właśnie możliwość nagrania najlepszej jakości obrazu powinna być podstawowym parametrem podczas wyboru kamery internetowej. 

Jakość wideo - na co warto zwrócić uwagę?Podstawowym parametrem jest format, w którym nagrywa dana kamera. Najlepsze kamery samochodowe to te, które nagrywają w formacie 4K. Są to także najdroższe sprzęty. W przypadku kierowców, którzy chcą posiadać kamerkę jedynie jako zabezpieczenie i poruszają się po drogach raczej sporadycznie, sprawdzą się takie, które nagrywają w rozdzielczości HD. Dla osób poszukujących nieco lepszej jakości, jednak nie aż tak drogiej, idealnym rozwiązaniem będzie zakup sprzętu nagrywającego w FullHD. Pozwoli on na nagranie szczegółów takich jak rejestracja pojazdu.

Poza rozdzielczością istnieje także kilka dodatkowych parametrów wideo, na które warto zwrócić uwagę. Istotny jest kąt widzenia kamery. Większy kąt pozwala na zobaczenie więcej podczas nagrania. Kamera powinna obejmować obydwa pasy ruchu. Standardowe modele posiadają kąt widzenia 120 stopni. Istnieją jednak takie, które obejmą nawet 170 stopni. Dzięki temu możemy dostrzec nawet to, co dzieje się na poboczu. 

Istotna może okazać się także stabilizacja obrazu, która zapewnia płynny obraz. W przypadku podróżowania wieczorem przydatne może okazać się dodatkowe oświetlenie, które pozwoli na dobrą jakość wideo nawet po zmroku.

Zapisywanie nagranego obrazuRównie istotne jest także zapisywanie nagranego obrazu. Warto sprawdzić jaką ilość pamięci wewnętrznej posiada dane urządzenie oraz czy istnieje możliwość dołożenia zewnętrznej karty pamięci. 

Funkcje dodatkowe, które mają znaczeniePoza podstawowymi parametrami warto sprawdzić także jakie dodatkowe funkcje oferuje producent. Jedną z nich może być możliwość automatycznego uruchomienia zapisu po uruchomieniu pojazdu lub w przypadku zbliżenia się do niego innego obiektu. Przydatne może okazać się także nagrywanie w pętli, które pozwoli na automatyczne usuwanie najstarszych nagrań i automatyczne opróżnienie karty pamięci. 

Warto więc przeczytać szczegółowe parametry dotyczące wybranych przez nas modeli i porównać je między sobą. Możesz to zrobić na stronie batna24