Wiadomości

  • 28 lutego 2022
  • wyświetleń: 1059

Jak otworzyć sklep z meblami?

Materiał partnera:

Podczas aranżowania wnętrz niezbędne są meble do salonu, łazienki, kuchni, sypialni itd. Niektórzy regularnie zmieniają wystrój pomieszczeń, a najszybszym i najtańszym sposobem jest wymiana elementów wyposażenia zamiast gruntownego remontu. Potrzebne są także meble do gabinetu, biura, na taras czy balkon. Nawet jeśli ktoś stawia na minimalizm i dysponuje niewielkim metrażem, to nadal będzie musiał zaopatrzyć się w rozmaite meble. Ich sprzedaż może być świetnym pomysłem na biznes. Jeśli będzie się oferować przykładowo dobrej jakości drewniane meble w atrakcyjnych cenach, zadba się o promocję e-sklepu, to można pozyskać wielu klientów i generować niemałe zyski.

Źródło: pixabay.com


Własny sklep internetowy z meblami - od czego zacząć?Obecnie założenie własnej działalności gospodarczej nie jest trudne, można zrobić to bez wychodzenia z domu, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Najpierw trzeba jednak zastanowić się nad tym, co chce się sprzedawać, kto ma być grupą docelową. Rynek meblowy rozwija się prężnie, ma wiele do zaoferowania, trzeba liczyć się z niemałą konkurencją. W pierwszej kolejności należy określić to, czy chce się działać w segmencie RTA, komercyjnym czy mieszkaniowym. Kolejnym etapem jest stworzenie nazwy marki. Należy kierować się tym, aby była ona łatwa do wymówienia i zapamiętania, kojarzyła się bezpośrednio z prowadzonym biznesem. Musi być unikalna i krótka. Nie można zapomnieć również o ułożeniu odpowiedniego sloganu, który odgrywa istotną rolę w nazwie marki. Sklep meblowy można prowadzić jako producent mebli lub ich dystrybutor. W drugim przypadku trzeba poszukać odpowiednich dostawców. Określić należy to, od ilu dostawców zostaną zamówione meble, czy będą one importowane.

Kolejne etapy zakładania sklepu meblowegoBardzo ważną kwestią w przypadku każdego sklepu internetowego jest to, aby wybrać odpowiednią platformę sprzedażową. Nie brakuje platform, które pozwalają na założenie e-sklepu w kilku krokach, co zajmuje dosłownie kilkanaście minut. Nie trzeba mieć nawet dużego kapitału na start, przykładem jest oprogramowanie Sky-shop. Jest to system działający w oparciu o usługę abonamentową. Wystarczy ponosić niewielkie koszty stałe, aby uzyskać dostęp do gotowej platformy, która umożliwia otwarcie sklepu internetowego w kilkanaście minut. Sklep w modelu SaaS to bardzo opłacalne rozwiązanie, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Można skorzystać z integracji z hurtowniami meblowymi, porównywarkami cen i opinii. Gotowe oprogramowanie dla sklepu internetowego oferuje liczne udogodnienia i funkcje. Strona e-sklepu będzie responsywna, zapewniać szybkie ładowanie, mieć strukturę SEO friendly. Pojawiają się także dodatkowe korzyści w postaci oprogramowania zewnętrznego wspomagającego sprzedaż oraz integracji z popularnymi serwisami typu Allegro, systemami ratalnymi i przewoźnikami.


O czym trzeba pamiętać podczas zakładania e-sklepu z meblami?Mając już założony sklep meblowy, można przejść do wycenienia swoich produktów, stworzenia ich opisów i zdjęć. Istotną kwestią jest to, aby oferować klientom wiele opcji dostawy i płatności. Należy również opracować logistykę. Obecnie nie trzeba mieć własnego magazynu do składowania towarów. Świetnie sprawdza się dropshipping, dzięki czemu to hurtownia zewnętrza zajmuje się wysyłką towarów do klienta. Nie można też zapomnieć o wypromowaniu sklepu internetowego. W tym celu warto wykorzystać firmowego bloga, media społecznościowe. W rozpoznawalności marki, budowaniu pozytywnego wizerunku, rozpowszechnianiu informacji i docieraniu do szerokiego grona odbiorców świetnie sprawdzają się Instagram i Facebook. Istotne jest używanie odpowiednich hashtagów, aby dać się łatwo odnaleźć potencjalnym klientom.