Wiadomości

  • 1 marca 2022
  • 2 marca 2022
  • wyświetleń: 5664

Zebrał się sztab kryzysowy. Gmina przyjmie 160 uchodźców z Ukrainy

We wtorek, 1 marca zebrał się Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego czechowickiego Urzędu Miejskiego. Przedmiotem obrad, którym przewodniczył burmistrz Marian Błachut, był kryzys wywołany wojną w Ukrainie oraz analiza dotychczasowych działań podjętych przez samorząd. Ustalono, że wszelka pomoc dla Ukrainy oraz napływających do nas uchodźców na terenie gminy Czechowice-Dziedzice będzie koordynowana przez UM.

Czechowicki Urząd Miejski rusza z akcją pomocy dla Ukrainy!
Zebrał się sztab kryzysowy. Gmina przyjmie 160 uchodźców z Ukrainy · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W porozumieniu z wojewodą śląskim oraz starostą bielskim gmina przygotowuje miejsca pobytu dla rodzin przyjeżdżających z Ukrainy. Uchodźcy, którzy nie będą mieli możliwości zakwaterowania u rodzin oraz znajomych, znajdą schronienie w przygotowanych pomieszczeniach remiz Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie miasta i sołectw. Obiekty te są wyposażone w węzły sanitarne, a gmina - jako ich właściciel - ma możliwość finansowego wspierania przyjęcia w nich uchodźców w ramach środków kryzysowych. W remizach OSP gmina przygotowuje miejsca dla około 160 osób.

- Przypominamy, że związane z pomocą dla obywateli Ukrainy działania koordynuje Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych - kontakt pod numerem telefonu komórkowego: 609-128-119, e-mail: wzk@um.czechowice-dziedzice.pl. Tam prosimy kierować wszelkie pytania w tym zakresie oraz oferty pomocy, w tym dotyczące możliwości zakwaterowania uchodźców - poinformował Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Wszelkie informacje dotyczące pomocy obywatelom Ukrainy są podawane na bieżąco na stronie Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, w sekcji "Na skróty" - niebieski klawisz "Pomoc dla Ukrainy", oraz na oficjalnym profilu burmistrza Mariana Błachuta na Facebooku.

Loading...

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj