czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2022
  • wyświetleń: 2941

Pomaga uchodźcom. Założył też specjalny profil na Facebooku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice, którzy chcą pomóc uchodźcom z Ukrainy, mogą wymieniać się informacjami także na profilu "Czechowice Solidarni z Ukrainą" na Facebooku. Są tam zamieszczane bieżące informacje na temat osób szukających schronienia w naszej gminie oraz o potrzebach domostw, które już przyjęły Ukraińców.

Reklama

Czechowice. Solidarni z Ukrainą
Czechowice. Solidarni z Ukrainą


Profil założył w minioną niedzielę jeden z mieszkańców Czechowic-Dziedzic, który już w pierwszych godzinach rosyjskiej inwazji na Ukrainę zaangażował się w pomoc uchodźcom. - Jestem czechowiczaninem, który zajmuje się wszelkim transportem od 2002 roku. Oprócz tego uwielbiam podróże motocyklowe i bardzo często obieram właśnie kierunek Ukraina, gdzie nigdy nie spotkało mnie nic niemiłego. Wręcz przeciwnie - zawsze ich gościnność przechodziła moje oczekiwania. Zakochałem się w tym kraju - powiedział portalowi czecho.pl czechowiczanin.

- Będąc aktywny w transporcie, posiadając kilka busów i widząc oraz słysząc w mediach co się tam dzieje, pomyślałem, że tam jest teraz moje miejsce. Niedługo się zastanawiając postanowiłem zorganizować wyjazd. Na moim prywatnym koncie na Facebooku napisałem post, który miał wielki odzew ze strony znajomych. Pozbierałem foteliki, trochę koców i w drogę. Żeby nie odpisywać każdemu, jak wygląda sytuacja i wysyłać zdjęć - postanowiłem założyć profil na Facebooku. Zrobiłem to jadąc już w kierunku wschodnim z pomocą kolegi (prowadziłem busa) - dodaje mieszkaniec naszego miasta.

- Nie liczyłem na to, że w przeciągu doby profil zdobędzie taką popularność. Miała to być tylko strona informacyjna dla rodziny i znajomych. Po powrocie, po pierwszym wyjeździe, okazało się, że miałem świetny pomysł. Jedna z rodzin znalazła dach nad głową u mnie w domu. Jestem z tego powodu przeszczęśliwy. Już jutro (środa - przyp. czecho.pl) kolejny wyjazd. Jedziemy na 5 busów. Będę pomagał tak długo, jak będzie potrzeba - podkreślił czechowiczanin.

W momencie pisania tego artykułu profil polubiło już 926 osób. Są na nim umieszczane bieżące informacje na temat osób, które szukają schronienia w gminie Czechowice-Dziedzice oraz domostw, które zdecydowały się już przyjąć Ukraińców. Na profilu znajdują się także informacje na temat inicjatyw firm z terenu naszej gminy.

Loading...


Profil "Czechowice. Solidarni z Ukrainą" na Facebooku dostępny jest pod adresem https://www.facebook.com/Czechowice-solidarni-z-Ukrainą-102930522341362

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj