czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 marca 2022
  • wyświetleń: 2854

W całym regionie kradł żywność na stacjach. Długa lista zarzutów

Mundurowi z Komisariatów Policji I i II w Bielsku-Białej zatrzymali ujętego przez personel stacji paliw 24-latka, który usiłował ukraść alkohol i artykuły spożywcze wartości blisko 650 złotych. Został złapany, gdy próbował wybiec z torbą wypełnioną zakupami. Śledczy ustalili, że jest sprawcą jeszcze kilku innych podobnych kradzieży, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w naszym regionie.

Reklama

policja, blacha, kajdanki, kryminalni
fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na stacji paliw przy ulicy Czerwonej w Bielsku-Białej. - Kilka minut po północy na salę sprzedażową przyszedł młody mężczyzna, z półek spakował kilka drobniejszych artykułów spożywczych, a następnie poprosił obsługę stacji o podanie dwóch butelek drogiego, markowego alkoholu. Kiedy sprzedawca spakował zakupy, mężczyzna porwał torbę i wybiegł ze stacji - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

- Sprzedawca uruchomił alarm antynapadowy i ruszył za złodziejem. Dobiegł do niego na parkingu, uniemożliwiając mu ucieczkę, a po chwili na miejsce dotarli pracownicy agencji ochrony. Agresywny 24-latek został ujęty i przekazany przybyłym na miejsce policjantom z komisariatów I i IV w Bielsku-Białej. Część ze skradzionego mienia podejrzewany o ich kradzież mężczyzna zniszczył, próbując się uwolnić. Został zatrzymany i doprowadzony do bielskiej komendy - dodaje przedstawiciel bielskich mundurowych.

Jak poinformował Szybiak, sprawą kradzieży zajęli się śledczy z Komisariatu IV Policji w Bielsku-Białej. Policjanci poinformowali o zatrzymaniu 24-latka inne jednostki bielskiego garnizonu, ponieważ w ostatnim czasie dochodziło do podobnych kradzieży w regionie. Szybko okazało się, że 24-latek od 5 do 7 marca dokonał podobnych kradzieży na terenie stacji paliw i sklepów w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedziach.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 24-letni mieszkaniec powiatu bielskiego usłyszał 5 zarzutów dotyczących 7 kradzieży artykułów spożywczych i alkoholu o łącznej wartości blisko 4.700 złotych. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.