Wiadomości

  • 16 marca 2022
  • wyświetleń: 3319

Nie miał prawa jazdy, spowodował kolizję. Wydmuchał 2,5 promila

Mundurowi z drogówki zatrzymali 52-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic, który nie mając prawa jazdy, za to mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu spowodował kolizję drogową. Mężczyźnie grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Pijany, alkohol, alkomat, policja, kontrola
Nie miał prawa jazdy, spowodował kolizję. Wydmuchał 2,5 promila · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


We wtorkowe południe w rejonie skrzyżowania ulicy Katowickiej i Królewskiej w Bielsku-Białej kierujący osobowym renault nie zachował bezpiecznej odległości jadącym za innym pojazdem i doprowadził do kolizji z osobowym fordem prowadzonym przez 43-latka. Ponieważ sprawca wyraźnie był pod wpływem alkoholu na miejsce zostali wezwani mundurowi z drogówki.

- Policjanci ustalili przebieg kolizji i sprawdzili stan trzeźwości uczestników. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 52-letni czechowiczanin wsiadł za kierownicę osobowego renault mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto w ogóle nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Drugi uczestnik zdarzenia był trzeźwy i miał prawo jazdy - informują mundurowi z bielskiej komendy.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna, bo nawet 30 tysięcy złotych za jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości. Musi się także liczyć z tym, że ubezpieczyciel będzie mógł wystąpić do niego z roszczeniem regresowym o całą wartość wypłaconego odszkodowania. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.