Wiadomości

  • 23 marca 2022
  • wyświetleń: 1940

[FOTO] Gazowe Mercedesy zasiliły szeregi Komunikacji Beskidzkiej

Komunikacja Beskidzka, czyli dawny PKS w Bielsku-Białej, zyskał sześć autobusów marki Mercedes-Benz O530 CNG. Pojazdy, które posiadają silniki gazowe, zostały zakupione od firmy LINZ AG Linien z austriackiego Linzu.

Gazowe Mercedesy zasiliły szeregi Komunikacji Beskidzkiej - 22.03.2022 · fot. Komunikacja Beskidzka


O tym, że nowe Mercedesy pojawiły się na płycie dworca autobusowego w Bielsku-Białej, poinformowała dzisiaj Komunikacja Beskidzka na swoim profilu na Facebooku.

- Mamy nadzieję, że będą nam dobrze służyć przez kolejne lata w drodze do szkoły, pracy czy domu, tym bardziej że docelowo zastąpią najstarsze i wysłużone już diesle, które systematycznie wycofujemy z ruchu - skomentował w mediach społecznościowych Radosław G. Ostałkiewicz, prezes Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego.

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny (BZPG) tworzy jedenaście jednostek samorządu terytorialnego:
gmina Bestwina, gmina Buczkowice, gmina Jasienica, gmina Jaworze, gmina Kęty, gmina Kozy, gmina Porąbka, gmina Szczyrk, gmina Wilamowice i gmina Wilkowice oraz powiat bielski. Związek został utworzony do prowadzenia zadań z zakresu transportu publicznego. Jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej na liniach komunikacyjnych lub w sieci komunikacyjnej w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich na obszarze powiatu bielskiego i gmin będących jego uczestnikami.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj