Wiadomości

  • 27 marca 2022
  • wyświetleń: 2685

Powstał portal przybliżający postać Andrzeja Krzanowskiego

W sieci pojawił się portal internetowy przybliżający postać Andrzeja Krzanowskiego, wybitnego kompozytora i akordeonisty, który działał i tworzył przez całe życie w Czechowicach-Dziedzicach. Strona dostępna jest pod adresem www.andrzejkrzanowski.pl.

Powstał portal przybliżający postać Andrzeja Krzanowskiego
Powstał portal przybliżający postać Andrzeja Krzanowskiego · fot. www.andrzejkrzanowski.pl


Pomysłodawcą portalu o kompozytorze jest Andrzej Kosowski, jeden z twórców filmu dokumentalnego "Przerwana podróż" o Andrzeju Krzanowskim, wydanego przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne na płycie blu-ray wraz z wykonaniem Audycji V, zarejestrowanym w ramach 61. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" w 2018 roku. Opiekę nad realizacją projektu objęła Fundacja im. Andrzeja Krzanowskiego z Czechowic-Dziedzic, a premiera strony internetowej poświęconej twórcy przypadła w 70. rocznicę urodzin kompozytora.

- Portal, dostępny również w języku angielskim oraz w wersji dla osób niepełnosprawnych, będzie na bieżąco uzupełniany i aktualizowany. Przy tej okazji pragniemy zachęcić do kontaktu z Fundacją wszystkich, którzy zechcieliby wnieść swój wkład w tworzenie strony bądź wzbogacić ją o dodatkowe informacje czy materiały - informuje Fundacja im. Andrzeja Krzanowskiego. Portal internetowy, dostępny także w języku angielskim, podzielony jest na cztery główne części: biografia, twórczość, media oraz bibliografia.

Powstanie witryny dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego, w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Portal powstał również dzięki dofinansowaniu Stowarzyszeniu Autorów ZAIKS, któremu bardzo dziękujemy za udzielone wsparcie.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.