Wiadomości

  • 25 marca 2022
  • wyświetleń: 1621

Projekty małych domów - mieszkaj komfortowo i przytulnie

Materiał partnera:

Większość rodzin marzy o własnym domu, w którym każdy będzie miał swój prywatny azyl, a przestrzenią wspólną będzie wygodna strefa dzienna, otwarta na taras i otaczający dom ogród. Mając już działkę, znając wymogi określone w MPZP lub WZ i wiedząc, jaki dom można na niej wybudować, szukamy odpowiedniego projektu. Niezmiennie dużym zainteresowaniem Inwestorów cieszą się projekty małych i ekonomicznych domów, które oferują funkcjonalną i przytulną w użytkowaniu przestrzeń. Ich atutem jest także możliwość budowy na niewielkich działkach. Poniżej prezentujemy pięć interesujących gotowych projektów małych domów, którym warto przyjrzeć im się bliżej.

Decydując się na kupno gotowego projektu, warto zapoznać się z szeroką ofertą Pracowni ARCHON+, która dzięki swojej różnorodności pozwala na dużą swobodę wyboru i realizację domu, będącego spełnieniem marzeń całej rodziny. To projekty domów, które dzięki wszechstronnie i szczegółowo opracowanej dokumentacji umożliwiają łatwą adaptację oraz sprawną i płynną budowę. W ramach oferty małych domów dostępne są zarówno niewielkie parterówki, domy z poddaszem użytkowym oraz piętrowe, które łączą walory estetyczne i funkcjonalne, dając możliwość budowy atrakcyjnych i wygodnych budynków. Na uwagę zasługuje także specjalna kolekcja: projekty domów do 70 m2 powierzchni zabudowy.

W wyborze projektu, zgodnego z wymogami MPZP lub WZ oraz z oczekiwaniami mieszkańców i z przeznaczonym na realizację inwestycji budżetem, pomagają Doradcy Projektowi ARCHON+. Warto również zwrócić uwagę, że przy każdym z prezentowanych na stronie projektów, w zakładce "kosztorys" można sprawdzić aktualne koszty budowy poszczególnych domów, będące skrótowymi zestawieniami z kosztorysów szczegółowych, aktualnych na dany kwartał. Ponadto do wybranego projektu Inwestor może dokupić kosztorys budowlany, przygotowany w formie elektronicznej, który ułatwia organizację procesu budowlanego oraz monitorowanie przebiegu prac i bieżącą kontrolę wydatków.

Wychodząc naprzeciw różnym oczekiwaniom Inwestorów, prezentujemy kilka projektów małych domów jednorodzinnych, których powierzchnia użytkowa liczy ok. 100 m2. To domy z przemyślanym układem wnętrz, które dzięki efektownym elewacjom z dużymi przeszkleniami prezentują się atrakcyjnie.

obrazek_1200x900_Dom-w-kosaćcach-3-N


  • Dom w kosaćcach 3 (N) jest domem parterowym, który zachwyca efektownym wykończeniem bryły w stylu nowoczesnej stodoły i racjonalnym zagospodarowaniem powierzchni. Otwarta strefa dzienna oferuje wygodny salon, jadalnię i kuchnię ze spiżarnią. Przestrzeń wypoczynkową uzupełnia taras z pergolą, będący atrakcyjnym łącznikiem pomiędzy wnętrzem a ogrodem. Wygodna, czytelnie oddzielona strefa prywatna mieści cztery pokoje, spośród których trzy sypialnie mają bezpośredni dostęp do ogrodu. Program domu dopełniają dwie łazienki i kotłownia z pralnią.


obrazek_1200x900_Dom__lucernie_10_v1


  • Dom w lucernie 10 to prosty i ekonomiczny w budowie projekt domu z poddaszem użytkowym. Do otwartej strefy dziennej, obejmującej salon z kominkiem, jadalnię oraz kuchnię ze spiżarnią, przylega taras z drewnianą pergolą. Strefa nocna na poddaszu to trzy sypialnie z portfenetrami, komfortowa łazienka i pralnia. Wpisany w bryłę domu garaż połączony jest z kotłownią, która posiada osobne wyjście na zewnątrz oraz schowek pod schodami.


obrazek_1200x900_Willa_Gaja


  • Willa Gaja jest piętrowym budynkiem z czterospadowym dachem o powierzchni zabudowy do 70 m2, odpowiednim do realizacji na wąskich działkach. Parter mieści otwartą strefę dzienną z salonem z kominkiem, jadalnią i kuchnią. Przesuwne przeszklenie łączy przestrzeń z dużym tarasem, częściowo osłoniętym przez zaprojektowany na piętrze balkon. Na parterze przewidziano również dodatkowy pokój i łazienkę. Pomieszczenia strefy prywatnej na piętrze są wygodne i doskonale doświetlone. Wśród nich znajdują się dwa pokoje dzieci i przestronna sypialnia rodziców, ponadto komfortowa łazienka z miejscem na wannę i prysznic.


obrazek_1200x900_Dom_w_kronselkach


  • Dom w kronselkach to nowocześnie wykończony budynek z poddaszem użytkowym, należący do kolekcji projekty domów o powierzchni zabudowy do 70 m2. Strefę dzienną doświetla i otwiera na widok ogrodu przesuwne przeszklenie w salonie. Ozdobą parteru jest również duże okno w jadalni oraz narożne przeszklenie w kuchni, która jest wygodną i funkcjonalną przestrzenią. Bezpośrednim wyjściem na taras dysponuje również dodatkowy pokój. Na parterze znajduje się też łazienka i gazowa kotłownia połączona z pralnią. Strefa prywatna na poddaszu to trzy sypialnie i komfortowa łazienka. Dzięki odpowiednio wysokiej ściance kolankowej pomieszczenia zyskały na przestronności.


obrazek_1200x900_Dom_w_malinowkach_2_G


  • Dom w malinówkach 2 (G) to wygodny projekt domu z garażem jednostanowiskowym i poddaszem. Wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem i racjonalnie zorganizowanym wnętrzem. Strefę dzienną wypełnia salon z kominkiem, jadalnia oraz kuchnia z narożnym przeszkleniem, przy której znajduje się spiżarnia. Narożny taras oferuje atrakcyjną przestrzeń letniego wypoczynku. Ponadto, na parterze zaprojektowano dodatkowy pokój, łazienkę i kotłownię. Strefa prywatna na poddaszu mieści trzy sypialnie i komfortową łazienkę, a nad garażem przewidziano ocieplony i naturalnie doświetlony strych.