Wiadomości

  • 18 kwietnia 2022
  • 23 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 7781

Jest przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach ogłosił przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 Ligocie. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2023 roku.

Będzie rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie
Jest przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie · fot. SP nr 2 w Ligocie


- Jesteśmy w trakcie procedury przetargowej. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze i zostanie wyłoniony wykonawca, to prace rozpoczniemy po 24 czerwca, czyli po zakończeniu roku szkolnego. Jest to inwestycja dwuletnia i jej zakończenie planujemy na czerwiec 2023 roku - informuje Mirosław Olek, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach.

- Całkowita wycena inwestorska zadania to 1,5 miliona zł. Obawiamy się jednak, że ostatecznie ta kwota może być wyższa, ze względu na galopujące ceny materiałów i długi okres realizacji - dodaje dyrektor Olek. Dzięki rozbudowie szkoły powstanie dodatkowa część, usytuowana na parterze. W ramach inwestycji szkoła pozyska dodatkowe trzy pełnowymiarowe klasy, pomieszczenie do zajęć dodatkowych, węzeł sanitarny i część komunikacyjną. Dodatkowo planowana też jest zmiana funkcji pomieszczeń przyległych do nowej części oraz podzielenie starej sali gimnastycznej na dwie sale lekcyjne.

- Dodatkowa powierzchnia znacznie polepszy warunki funkcjonowania całej szkoły. Oznacza to bardziej komfortowe warunki nauki dla uczniów oraz pracy dla nauczycieli. Rozbudowa umożliwi też odejście od zajęć w godzinach późnopopołudniowych - mówi Mirosław Olek.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.