czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 czerwca 2022
  • wyświetleń: 408

Efektywność pracy - jak ją poprawić?

Materiał partnera:

Uważasz, że Twoja produktywność pracy znacznie zmalała? Jeśli tak, zastanów się nad poprawą jej efektywności. Czasami wystarczy zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia, aby realizowane zadania szybciej przyniosły oczekiwane rezultaty. Pomyśl, które rozwiązania najlepiej sprawdzą się w Twoim zawodzie.

efektywność pracy


Zadbaj o komfortowe miejsce pracyWiele osób zapomina, jak ważną kwestią jest zorganizowanie odpowiedniego stanowiska pracy. Tymczasem niewygodne krzesło czy biurko mogą znamiennie wpłynąć na zmniejszenie efektywności w wykonywaniu obowiązków zawodowych. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdy coraz częściej pracujemy w systemie zdalnym - na portalu Pracuj.pl regularnie pojawiają się ogłoszenia z informacją o tym trybie. Jeśli wykonujesz powierzone zadania w domu, musisz zadbać o krzesło z wysokim oparciem, o które swobodnie oprzesz swoje plecy. Jego wysokość powinna być dostosowana do parametrów biurka, aby zadbać o komfortową pozycję podczas pracy na komputerze. Optymalnie urządzona przestrzeń doskonale wpłynie na efektywność.

Nie zapomnij o odpoczynkuZarówno w fizycznej, jak i w umysłowej pracy, należy pamiętać o wypoczynku. Bardzo ważny jest przede wszystkim pełnowartościowy sen. Optymalnie dorosły człowiek powinien wysypiać się 7-8 godzin na dobę. Na efektywność prowadzonych działań wpływają także przerwy w pracy. Szczególnie należy ich przestrzegać, jeśli realizujesz obowiązki zawodowe przed komputerem. W takim przypadku co godzinę należy pilnować kilkuminutowych przerw, aby chociaż na chwilę odejść od stanowiska pracy i dać odpocząć swoim oczom.

Postaraj się o lepszą organizację pracyMożesz znacznie zwiększyć produktywność pracy, jeśli zadbasz o lepszą organizację. W tym zadaniu pomocne okażą się dedykowane aplikacje, dzięki którym z łatwością zaplanujesz kolejne etapy swoich projektów. Poszczególne programy działają zarówno na komputerze, jak i na komórce, co pozwoli Ci stale mieć przy sobie nowoczesny organizer. Należy także ograniczyć dostęp do czynników, które zazwyczaj odciągają od pracy. Dobrym pomysłem może być chociażby blokada serwisów społecznościowych.

Dzięki lepszej efektywności Twoja praca szybko zacznie przynosić rezultaty, a Ty będziesz mieć więcej czasu dla siebie. Zastanów się, które sposoby na zwiększenie wydajności sprawdzą się w Twoim przypadku.