Reklama

Wiadomości

  • 3 maja 2022
  • 4 maja 2022
  • wyświetleń: 2779

OSP Lipowiec włączona do krajowego systemu

Decyzją Komendanta Głównego z dniem 1 maja jednostka OSP Lipowiec została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Osp lipowiec, straż
OSP Lipowiec włączona do krajowego systemu · fot. OSP Lipowiec


- Dziękujemy za zaufanie oraz docenienie naszych działań na rzecz ratowania życia i mienia ludzi. To dla nas ogromne wyróżnienie, a zarazem ogromna motywacja do dalszego rozwoju i działania - komentują strażacy.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG) to integralna część organizacji bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, mający na celu ratowanie życia, zdrowia, mienia lub środowiska, prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych lub innych miejscowych zagrożeń.

System skupia jednostki ochrony przeciwpożarowej, inne służby, inspekcje, straże, instytucje oraz podmioty, które dobrowolnie w drodze umowy cywilnoprawnej zgodziły się współdziałać w akcjach ratowniczych.

Głównym celem KSRG jest zapewnienie ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska, w ramach działań podejmowanych przez PSP i inne podmioty ratownicze (ze szczególnym uwzględnieniem OSP).

System opiera się na Państwowej Straży Pożarnej, wiodącej i utrzymywanej z budżetu państwa służbie ratowniczej, jak również Ochotniczych Strażach Pożarnych, utrzymywanych z budżetów samorządowych i dotacji z budżetu państwa.

Do KSRG włączonych jest ponad 4,5 tysiąca jednostek OSP z całego kraju.

ar / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj