Wiadomości

  • 4 maja 2022
  • wyświetleń: 1261

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać? Najnowsze trendy wnętrzarskie

Materiał partnera:

Wybór drzwi wewnętrznych nie musi być trudny. Wystarczy, że zerkniesz na przygotowane poniżej propozycje trendów wnętrzarskich. Skrzydła płytowe, ramowe, przeszklone, czy przesuwne - wszystko zależy od Ciebie. Sprawdź modne warianty! Modne drzwi nie muszą być wymyślne! Wystarczy, że uwzględnisz poniższe propozycje.

Whitpress


Drzwi ramowe do klasycznych i nowoczesnych wnętrzW pokojach dziecięcych i salonach dobrą propozycją są drzwi ramowe. Zbudowane są z tzw. ramiaków - pionowych i poziomych belek lub elementów płyt. Pomiędzy nimi znajdują się cieńsze elementy wypełniające w formie szkła, płyt MDF, HDF lub litego drewna. W drzwiach ramowych konstrukcja szkieletowa jest widoczna, co wpływa na ich klasyczny i niezwykle przyjemny dla oka styl. Skrzydła ramowe mogą być nieco cięższe od płytowych, zwłaszcza tych bez pełnego wypełnienia.

Drzwi pełne płytowe do wnętrzInną opcją są piękne i bogate w odmienne wzory drzwi płytowe. Interesujące egzemplarze możesz zobaczyć na baranskidrzwi.pl. Skrzydła płytowe są zbudowane z litego drewna lub płyty MDF. Wewnątrz poprowadzone jest wygłuszenie i izolacja termiczna, która może mieć różną konstrukcję. Lico skrzydła może zostać pokryte okleiną imitująca drewno lub być zupełnie gładkie, co świetnie sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Drzwi wewnętrzne płytowe zapewniają bardzo dobry komfort wizualny i akustyczny. Świetnie sprawdzają się w sypialniach, gabinecie i pomieszczeniach wymagających zachowania intymności.

Jak zbudowane są drzwi wewnętrzne płytowe?Istnieją 3 warianty wypełnienia skrzydeł drzwiowych w formie płytowej:
  • Wkład sześciokątny imitujący plaster miodu - taka struktura izolacji między stronami drzwi zapewnia najlżejszą strukturę i solidny stopień wyizolowania termicznego oraz akustycznego. Dzięki swojej lekkości sprawdzają się do pomieszczeń dziecięcych i w pokoju osób starszych, które nie mają tak wiele sił do ich otwierania i zamykania.
  • Skrzydło z dodatkową płytą wiórową perforowaną - taki element izolacyjny zwiększa ciężar drzwi przy jednoczesnym zapewnieniu wyższego poziomu wyciszenia. Bardzo dobrze sprawdza się do pomieszczeń zapewniających prywatność.
  • Drzwi z pełną płytą wiórową - zdecydowanie najlepiej izolujące termicznie i akustyczne, ale obarczone największą wagą. Rzadko wybierane do wnętrz.


Drzwi wewnętrzne przylgowe i bezprzylgoweAbsolutnym hitem obecnego sezonu są drzwi w konstrukcji bezprzylgowej. Dzięki chowanym zawiasom i jednolitej krawędzi skrzydła jest ono zlicowane z ościeżnicą. Sprawia to wrażenie nieco masywniejszych drzwi, ponieważ wraz z futryną tworzą jakby jedną całość. Drzwi wewnętrzne z chowanymi okuciami optycznie zwiększają powierzchnię otworu drzwiowego. Świetnie sprawdzają się w stylach industrialnym, minimalistycznym i nowoczesnym. Wymagają jednak zaplanowania już na etapie remontu ścian. Poza tym nie zapewniają tak wysokiego poziomu wyciszenia, co w przypadku egzemplarzy przylgowych. Muszą być idealnie wypoziomowane, by przestrzeń między skrzydłem a ościeżnicą na całej długości była taka sama.

Po drugiej stronie są klasyczne drzwi wewnętrzne przylgowe. To propozycja dla tych, którzy cenią sobie tradycyjne rozwiązania i prostotę. Drzwi przylgowe posiadają w miejscu styczności z futryną specjalne wycięcie zwane przylgą. To właśnie ona sprawia, że na całej długości drzwi stykają się z futryną. Taka konstrukcja zapewnia lepszy poziom wyciszenia i nie wymaga dodatkowych zmian podczas remontu pomieszczenia. Drzwi jednak nie licują się z futryną, a to powoduje optyczne zmniejszenie otworu drzwiowego. Taki wariant sprawdza się we wnętrzach loftowych i klasycznych.

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać - podsumowanieObecnym królem wnętrz są pełne drzwi płytowe w konstrukcji bezprzylgowej. To idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią nowoczesne aranżacje przestrzeni domowej. Ich dodatkową zaleta jest ujednolicenie kompozycji ze ścianą i pokrycie ich tą samą farbą lub okleina w stylu surowego betonu czy antracytu. Jeżeli lubisz klasyczne rozwiązania, sięgnij po drzwi ramowe z dodatkowymi przeszkleniami, które rozświetlają pomieszczenie.