Wiadomości

  • 5 maja 2022
  • 8 maja 2022
  • wyświetleń: 12631

[FOTO, WIDEO] Atak nożownika przy szkole. Ranna 12-letnia dziewczynka!

W czwartek około godziny 13.00 przy Szkole Podstawowej nr 22 przy ulicy Grota Roweckiego w Bielsku-Białej doszło do groźnego incydentu. Dziecko zostało zaatakowane nożem. Sprawcę zatrzymano. Na miejscu trwają działania policji.Na miejsce wezwano służby ratunkowe, w tym znaczne siły policji. Jak przekazał portalowi bielsko.info Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, do ataku doszło po lekcjach, kiedy dzieci wychodziły ze szkoły. Jak informują policjanci, napastnikiem okazał się 41-letni mężczyzna, który poważnie ranił 12-letnią uczennicę szkoły zadając jej kilka ciosów nożem.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Grota Roweckiego - 5.05.2022 · fot. sid / bielsko.info


Napastnik został zatrzymany tuż po zdarzeniu przez policjantów. Dziewczynka, z ranami zagrażającymi życiu, natychmiast została przewieziona do szpitala, gdzie udzielana jest jej pomoc medyczna. Obecnie bielscy kryminalni pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz ustalają co było przyczyną ataku.

Loading...


Sprawca został zatrzymany. Kryminalni ustalają przyczynę ataku na 12-letnią dziewczynkę - 5.05.2022
Sprawca został zatrzymany. Kryminalni ustalają przyczynę ataku na 12-letnią dziewczynkę - 5.05.2022 · fot. Śląska Policja


Z ustaleń policjantów wynika, że ofiara i napastnik nie byli ze sobą spokrewnieni ani nie łączyły ich żadne relacje. Prawdopodobnie dziewczynka była przypadkową ofiarą 41-latka. Obecnie nie są znane motywy ataku. W momencie zdarzenia mężczyzna był trzeźwy, została mu także pobrana krew do badań pod kątem obecności środków odurzających w organizmie. Agresora zbadają także biegli psychiatrzy. Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura.

Podczas konferencji prasowej przed Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach podano najnowsze informacje na temat stanu zdrowia 12-latki, która wczoraj została zaatakowana nożem przed szkołą podstawową nr 22. Więcej o tym portal bielsko.info informuje w tym artykule.

mp, sid / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.