Wiadomości

  • 9 maja 2022
  • wyświetleń: 598

Legginsy do biegania - czym się kierować przy ich wyborze?

Materiał partnera:

Aktywność fizyczna, jaką jest bieganie, uchodzi za najbardziej popularny sport. Nic dziwnego - można je uprawiać o każdej porze roku i nie trzeba wydawać dużej ilości gotówki, aby się do niego przygotować. Pozwala za to zrzucić zbędne kilogramy, ujędrnić sylwetkę i poprawić kondycję. Aby cieszyć się w pełni komfortowym uprawianiem sportu, dobrze jest zadbać o odpowiedni strój. Czym kierować się przy wyborze legginsów do biegania? Podpowiadamy.

Silesia


Legginsy czy spodnie do biegania?Początkujący biegacze często decydują się na trenowanie w zwykłych dresach. Szybko jednak można się przekonać, że bardziej doświadczeni koledzy po fachu wybierają specjalnie do tego przeznaczoną odzież nie bez powodu. Na rynku można dostać zarówno legginsy, jak i spodnie do biegania. Te pierwsze są często wykonywane z odpornych, jak i lekkich materiałów. Nie są zbyt przylegające, a co za tym idzie - zapewniają swobodę przy każdym kroku. Z tego powodu najczęściej wybierane są przez mężczyzn.

Wśród kobiet coraz większym zainteresowaniem cieszą się jednak legginsy do biegania. Panów biegających w obcisłych getrach również można spotkać, jednak to panie przodują w zakupie tego typu odzieży. Lepiej trzymają mięśnie i zapewniają wyższy komfort. Zwykle bezszwowa konstrukcja sprawia, że legginsy nie powodują otarć ud oraz stref intymnych.

Jak wybrać legginsy termoaktywne?Odzież termoaktywna to świetny wybór dla osób, które chcą trenować na świeżym powietrzu nawet w mniej komfortowych warunkach. Produkowana ze specjalnych materiałów pozwala utrzymać optymalną temperaturę ciała, nie narażając jej zarówno na przegrzanie, jak i wychłodzenie. Skutecznie odprowadza wilgoć i zapewnia odpowiednią wentylację. Niektóre modele legginsów termoaktywnych zawierają w swoim składzie jony srebra. Działają one bakteriobójczo, a ponadto niwelują nieprzyjemny zapach potu.

Jak dobrać resztę stroju do biegania?Odpowiedni strój do biegania zapewnia wysoki komfort podczas treningów. Poza samymi legginsami, podczas kompletowania sportowej garderoby powinniśmy zwrócić uwagę na jakość, wygodę i rozmiar innych części odzieży. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy koszulka nie będzie ani za luźna, ani za ciasna. Ogromne znaczenie mają również materiały wykorzystane do produkcji konkretnych elementów stroju. Bielizna także powinna być komfortowa i nie powodować obtarć. Odzież do biegania Nessi Sportswear oferuje szeroki wybór zarówno legginsów, jak i koszulek, spodni czy innych akcesoriów, które wspomogą wygodny trening.