
Wiadomości
- 19 maja 2022
- wyświetleń: 2813
Będzie nowy chodnik przy fragmencie ul. Do Zapory w Zabrzegu
Przy ulicy Do Zapory w Zabrzegu powstanie nowy chodnik. Inwestycję przeprowadzi powiat bielski, a sfinansować ma ją gmina Czechowice-Dziedzice. Uchwałę w tej sprawie będą rozpatrywać czechowiccy radni na sesji Rady Miejskiej 24 maja.

Nowy chodnik powstanie przy fragmencie ulicy Do Zapory pomiędzy ulicami Karola Pytla i księdza Janoszka. W sumie będzie miał on 200 metrów długości. Jak poinformował portal czecho.pl Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, planowany termin realizacji inwestycji to druga połowa bieżącego roku. Po podpisaniu umowy na dofinansowanie tego zadania przez gminę Czechowice-Dziedzice planuje on wszczęcie procedury przetargowej.

Uchwałę w sprawie sfinansowania inwestycji rozpatrzą na sesji Rady Miejskiej 24 maja czechowiccy radni. Jak czytamy w projekcie uchwały, dotacja z budżetu gminy wyniesie 455 010,30 zł. Z prośbą o udzielenie przez gminę pomocy finansowej na realizację zadania zwrócił się starosta bielski, Andrzej Płonka.
ZOBACZ TAKŻE

[FOTO] Interwencja radnego dotycząca chodnika na ul. Zamkowej. Jest odpowiedź starosty

Gorący temat[FOTO] Chodnik na wiadukcie doczeka się remontu. Będzie też nowa nawierzchnia jezdni

Gorący tematJest przetarg na budowę nowego mostu na Białce. Połączy "kopalnię" z Kaniowem

Ograniczenia w ruchu pociągów związane z modernizacją infrastruktury kolejowej

Są przetargi na budowę nowych mostów w Ligocie. Stare zostały uszkodzone podczas powodzi

Gorący temat[FOTO] Zakończyła się przebudowa fragmentu ul. Legionów. Jest przetarg na kolejny
Komentarze
UWAGA - do 18 maja do godz. 21:00 trwa cisza wyborcza. W tym czasie zabronione są wszelkie formy agitacji wyborczej.