Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2022
  • wyświetleń: 2517

Będzie nowy chodnik przy fragmencie ul. Do Zapory w Zabrzegu

Przy ulicy Do Zapory w Zabrzegu powstanie nowy chodnik. Inwestycję przeprowadzi powiat bielski, a sfinansować ma ją gmina Czechowice-Dziedzice. Uchwałę w tej sprawie będą rozpatrywać czechowiccy radni na sesji Rady Miejskiej 24 maja.

Fragment ul. Do Zapory w Zabrzegu, przy którym powstanie chodnik
Fragment ul. Do Zapory w Zabrzegu, przy którym powstanie chodnik · fot. mp / czecho.pl


Nowy chodnik powstanie przy fragmencie ulicy Do Zapory pomiędzy ulicami Karola Pytla i księdza Janoszka. W sumie będzie miał on 200 metrów długości. Jak poinformował portal czecho.pl Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, planowany termin realizacji inwestycji to druga połowa bieżącego roku. Po podpisaniu umowy na dofinansowanie tego zadania przez gminę Czechowice-Dziedzice planuje on wszczęcie procedury przetargowej.

Fragment ul. Do Zapory w Zabrzegu, przy którym powstanie chodnik
Fragment ul. Do Zapory w Zabrzegu, przy którym powstanie chodnik · fot. mp / czecho.pl


Uchwałę w sprawie sfinansowania inwestycji rozpatrzą na sesji Rady Miejskiej 24 maja czechowiccy radni. Jak czytamy w projekcie uchwały, dotacja z budżetu gminy wyniesie 455 010,30 zł. Z prośbą 
o udzielenie przez gminę pomocy finansowej na realizację zadania zwrócił się starosta bielski, Andrzej Płonka.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.