Wiadomości

  • 23 maja 2022
  • wyświetleń: 777

Kiedy warto iść do adwokata? Gliwice i nie tylko

Materiał partnera:

Niełatwo pojąć wszelkie zawiłości prawniczego świata - przekonał się o tym każdy, kto choć raz korzystał z profesjonalnej porady i dostrzegł, jak bardzo różni się ona od samodzielnego interpretowania przepisów. Jeżeli rysuje się przed tobą perspektywa sądowego sporu, czujesz, że potraktowano cię źle lub niesprawiedliwie, ponosisz - niesłuszne, twoim zdaniem - konsekwencje jakiegoś zdarzenia - warto skierować swoje kroki do miejsca, jakim jest kancelaria adwokacka. Sprawdź, kiedy warto zgłosić się do prawnika.

Źródło: pexels.com


1. Kancelaria adwokacka a prawo karne
2. Prawo cywilne - możliwości
3. Prawo rodzinne i opiekuńcze

Jaka kancelaria prawna będzie najlepszym wyborem? Wiele zależy od tego, czego się spodziewasz. Pierwszym przypadkiem jest kancelaria radcowsko-adwokacka specjalizująca się w konkretnych dziedzinach, przyjmująca sprawy karne czy sprawy z zakresu prawa gospodarczego. Są także miejsca - na przykład https://lewandowskaflek.pl/ - gdzie znajdziesz kompleksowe doradztwo prawne i pomoc, polegającą także na reprezentacji przed sądem.


Kancelaria adwokacka a prawo karneW jakich sprawach pomoże kancelaria adwokacka? Adwokat posłuży wsparciem w sprawach karnych, reprezentując podejrzanych i oskarżonych. Możesz liczyć na:
  • pomoc prawną w przypadku przestępstw i wykroczeń,
  • sporządzanie pism procesowych, takich jak zażalenia, apelacje, kasacje i wnioski różnego rodzaju,
  • udział w czynnościach procesowych, a zatem przesłuchaniach stron i świadków, biegłych, oględzinach,
  • udział w rozprawach i posiedzeniach sądowych.

Kancelaria adwokacka może reprezentować swoich klientów przed wszystkimi organami wymiaru sprawiedliwości.

Prawo cywilne - możliwościZnaczna część spraw, jakimi zajmuje się adwokat - Gliwice nie są od tej reguły wyjątkiem - dotyczy prawa cywilnego oraz rodzinnego. Pierwsza dziedzina obejmuje między innymi ochronę dóbr osobistych, pomoc przy unieważnianiu różnego typu umów, kwestie roszczeń i praw. To tematy, z którymi można próbować działać samodzielnie, jednak specjalista jest w stanie spojrzeć na nie od strony przepisów.


Prawo rodzinne i opiekuńczeZ roku na rok w Polsce rośnie liczba rozwodów i - co za tym idzie - spraw sądowych, na których zapadają takie orzeczenia. Kwestie rozstań, opieki nad dziećmi i alimentów wzbudzają wiele emocji, dlatego warto przekazać je w ręce specjalisty, który przeanalizuje problem obiektywnie i doradzi dalsze kroki. Współpraca z prawnikiem często trwa także później, gdy byli już małżonkowie nie są w stanie porozumieć się co do istotnych kwestii.

Linkhouse