Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2022
  • wyświetleń: 2166

Rozpoczęła się rozprawa ws. pobicia narzeczonego wolontariuszki

We wtorek, 24 maja w Sądzie Rejonowym w Pszczynie rozpoczęła się rozprawa w sprawie pobicia narzeczonego wolontariuszki fundacji Mam kota na punkcie psa. Do zdarzenia doszło w lutym 2021 roku w Bronowie.

Sąd Rejonowy w Pszczynie
Sąd Rejonowy w Pszczynie · fot. czecho.pl


Przypomnijmy, jak informowaliśmy 19 lutego 2021 roku, wolontariuszka fundacji "Mam kota na punkcie psa" oraz jej narzeczony zostali zaatakowani w Bronowie podczas interwencji w ramach działań pomocy zwierzętom. Mężczyzna został pobity, trafił do szpitala.

- Właściciel nie pozwolił sprawdzić warunków, więc wolontariuszka opuściła posesję. Kiedy była już w samochodzie zaparkowanym na poboczu dwóch mężczyzn zagrodziło samochód z przodu i z tyłu. Narzeczony, który poprosił o odblokowanie pojazdu został zaatakowany i wciągnięty na posesję. Tam był kopany po głowie i ciele. Próbował się bronić ale napastników było trzech. Zażądano od naszej wolontariuszki wykasowania filmów a nawet zabrano jej telefon - relacjonowała Anna Sztender, prezes fundacji "Mam kota na punkcie psa".

We wtorek w mediach społecznościowych poinformowano, że w Sądzie Rejonowym w Pszczynie rozpoczęła się rozprawa w tej sprawie. - Pobity złożył zawiadomienie na policję, a prokuratura umorzyła sprawę. Poprosiliśmy o pomoc Rzeczniczka Praw Obywatelskich, który w zakresie swoich kompetencji zainteresował się tą sprawą. Sprawa o pobicie, decyzją sędziego, który zapoznał się z aktami, wróciła z powrotem na policję. Tym razem postawiono akt oskarżenia wobec sprawców, a dzisiaj doszło do długo wyczekiwanej pierwszej rozprawy sądowej - poinformowano na profilu fundacji Mam kota na punkcie psa na Facebooku.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.