• 30 maja 2022
  • 1 czerwca 2022
  • wyświetleń: 4154

[FOTO] Sukces tenisistek stołowych MKS na Mistrzostwach Polski!

Od 27 do 29 maja w Dębicy odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w tenisie stołowym. W najważniejszych zawodach sezonu wystartowały 43 drużyny klubowe oraz 128 najlepszych zawodników w kraju w turnieju indywidualnym.

MKS Czechowice-Dziedzice podczas Mistrzostw Polski w tenisie stołowym - 28.05.2022 · fot. Bogdan Pasek

Reprezentantki MKS Czechowice-Dziedzice zdobyły tytuł Mistrzyń Polski w turnieju drużynowym, pokonując 3:0 wszystkie drużyny na swojej drodze, co jest nie lada wyczynem na zawodach tej rangi! Czechowiczanki w drodze po mistrzostwo zwyciężyły kolejno drużyny z Rzeszowa, Porzecza, Siewierza, Wołowa i Brzegu Dolnego.

MKS Czechowice-Dziedzice był również jedynym klubem, który na Mistrzostwach Polski mógł wystawić, aż 2 drużyny chłopców, ze względu na wysokie miejsca zawodników w rankingu krajowym. Pierwsza drużyna (M. Gawlas, P. Szary, M. Gacek) w dramatycznym meczu półfinałowym pokonała Energę Manekin Toruń 3:2, a w meczu finałowym uległa 2:3 drużynie z Mazowsza, zdobywając tytuł drużynowych wicemistrzów kraju.

Druga drużyna chłopców (K. Orszulak, M. Orszulak, M. Zając) dotarła do ćwierćfinału, gdzie uległa 1:3 drużynie z Zielonej Góry i zajęła wysokie 5 miejsce.

W turnieju gry podwójnej brązowe medale zdobyły nasze pary deblowe Piotr Szary i Mateusz Gawlas oraz Emilia Twardawa i Maja Lech.

W turnieju indywidualnym Maja Lech zdobyła brązowy medal, zostając jednocześnie potrójną medalistką Mistrzostw Polski, a na 5. miejscu w singlu zakończyli rywalizację Mateusz Gawlas, Piotr Szary i Emilia Twardawa.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że czechowicki tenis stołowy zakwalifikował na Mistrzostwa Polski więcej zawodników niż niektóre, całe województwa!

Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodziczek:
1. MKS Czechowice - Dziedzice (Emilia Twardawa, Maja Lech, Emilia Byrtek)
2. MKS Rokita Brzeg Dolny
3. Tarnovia Tarnów

Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików:
1. Bogoria Grodzisk Mazowiecki
2. MKS Czechowice - Dziedzice I (Piotr Szary, Mateusz Gawlas, Maksymilian Gacek)
3. ZKS Zielona Góra
4. Energa Manekin Toruń
5. MKS Czechowice - Dziedzice II (Kamil Orszulak, Mikołaj Zając, Mateusz Orszulak)

Startowały 43 najlepsze drużyny klubowe w Polsce.

W dniach 5-8 maja w Białymstoku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, w której wzięły udział nasze kadetki - Weronika Indeka oraz Aleksandra Kuzio.

Obie zdobyły brązowe medale. Weronika Indeka w grze podwójnej w Parze z Wiktorią Przybytkowską (LUKS Chełmno), a Ola Kuzio w grze mieszanej w parze z Karolem Broszkiewiczem (KS Mysław Mysłowice). Nasze kadetki uczestniczyły również w turnieju drużynowym, w którym zajęły 5 miejsce.

- Podsumowując start młodych zawodników MKS należy zwrócić uwagę na rekordową liczbę medali Mistrzostw Polski i wiele miejsc w przedziale 5-8. Osiągnięcia te potwierdzają wysoką jakość szkolenia tworzoną przez kilka lat w czechowickim klubie. Warto zauważyć również, że zawodnicy sięgający po wysokie miejsca w zawodach ogólnopolskich to głównie nasi wychowankowie, mieszkający w naszej gminie - podsumowuje czechowicki klub.