Wiadomości

  • 30 maja 2022
  • wyświetleń: 622

Pompa beczkowa do oleju i wszystko co musisz o niej wiedzieć

Materiał partnera:

Pompy beczkowe to urządzenia przemysłowe dzięki którym jesteśmy w stanie transportować różnego rodzaju ciecze: sosy, kremy, pasty, żele, a także tłuste i lepkie oleje. By pompa beczkowa była jednak w stanie przesyłać olej, musi być do tego w odpowiedni sposób przystosowana, zarówno konstrukcyjnie, jak i pod względem materiału, z którego jest ona zrobiona. Czym wyróżnia się pompa beczkowa do oleju? Jeśli interesuje Cię ten temat - koniecznie zostań z nami do końca! Śpieszymy z wyjaśnieniem!

Silesia


Pompy do beczek - co to?Zanim omówimy pompy beczkowe dedykowane olejom, wyjaśnijmy najpierw czym w ogóle są pompy beczkowe. Na wstępie warto zaznaczyć, że ich podstawowym zadaniem jest napełnianie i opróżnianie beczek. Wykorzystuje się je nie tylko do klasycznych beczek, ale także do hoboków, kanistrów czy wielkogabarytowych cystern. Pompy beczkowe mogą być ręczne lub elektryczne. Są to urządzenia kompaktowe, które w porównaniu do innych pomp przemysłowych są zdecydowanie mniejsze. Czym różnią się od siebie poszczególne pompy beczkowe? Materiałem, z którego zostały zrobione. To właśnie on umożliwia lub uniemożliwia transport danego medium, ponieważ ma z nim bezpośredni kontakt. Dlaczego materiał, z jakiego zrobiona jest pompa beczkowa, jest tak istotny? To proste! Wiele materiałów mogłoby ulec zniszczeniu podczas kontaktu z mocno agresywnym medium, np. kwasem.

Pompa beczkowa do przesyłu olejuTransport oleju do najłatwiejszych nie należy. Olej to ciecz gęsta, o wysokiej lepkości. Jest on substancją ropopochodną, w składzie której nierzadko znajdują się różnego typu związki chemiczne. Pompa stosowana do transportu oleju musi być zrobiona z materiału, który nie będzie wchodził w reakcję z olejem. Świetnym pomysłem, jeśli chodzi o olej są pompy beczkowe z wałem ze stali kwasoodpornej. Pompa powinna także posiadać olejoodporny wąż oraz wykonany z aluminium, trwały pistolet nalewowy. Dodatkowo powinna oby być mechanicznie uszczelniona. Pompy FLUX to urządzenia, które koniecznie powinniście wziąć pod uwagę, jeśli szukacie wysokiej klasy pomp beczkowych do oleju.

Zastosowanie pomp beczkowych do olejuPompy beczkowe do oleju można stosować właściwie wszędzie, gdzie trzeba przelać olej z jednego zbiornika do drugiego, bez względu na to czy przelewamy olej z beczki do kanistra, z kanistra do butelki czy z innego zbiornika. Znajdują one zastosowanie zarówno w domach, jak i firmach produkcyjnych, Warto zaznaczyć, że przy pomocy pomp beczkowych, na przykład tych dostępnych w asortymencie firmy GAA, można transportować zarówno olej świeży, jak i olej zużyty.