czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2022
  • 27 czerwca 2022
  • wyświetleń: 24290

[FOTO] Za nami Piknik na Powitanie Lata i otwarcie nowego parku

W piątek, 24 czerwca w Parku Szwajcarska Dolina odbył się Piknik na Powitanie Lata. Wydarzenie było połączone z oficjalnym otwarciem obiektu, który powstał na terenie czechowickiego MOSiR, a także tegoroczną edycją pojedynku o tytuł "Super Dzieciaka".

Reklama

Piknik na Powitanie Lata w Parku Szwajcarska Dolina - 24.06.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Piątkowe wydarzenie rozpoczęło się w Aktywnej Dolinie właśnie od pojedynku o tytuł "Super Dzieciaka". Zmagania najmłodszych trwały ponad dwie godziny, a tytuł "Super Dzieciaka 2022" oraz Puchar Burmistrza otrzymał Antoni Tyrka. Relację z tego wydarzenia - wraz z obszerną fotogalerią - możecie znaleźć w tym artykule.

Uroczystość otwarcia Parku Szwajcarska Dolina - 24.06.2022 · fot. wpk / czecho.pl


Oficjalne otwarcie Parku Szwajcarska Dolina odbyło się tuż po 17.00 na boisku bocznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Krótką uroczystość poprowadził dyrektor MOSiR Paweł Łękawa, a oficjalnego otwarcia Parku Szwajcarska Dolina dokonał Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, któremu towarzyszyli radni Rady Miejskiej z Przewodniczącym Damianem Żelaznym na czele oraz goście z naszego partnerskiego miasta Orlova - Starosta Miroslav Chlubna oraz jego zastępca Miroslav Koláček. Mimo pięknej, letniej aury, warunki pogodowe nie pozwoliły na zapowiadane na ten moment podniesienie czaszy i start balonu. Piloci, którzy podjęli taką decyzję, zaprosili jednak uczestników imprezy do robienia zdjęć w gondoli.W tym czasie rozpoczęły się rozproszone po terenie całego parku, przygotowane z okazji pikniku atrakcje - prezentacje, animacje, pokazy i warsztaty sportowe: pokaz trików rowerowych w wykonaniu RAJ - Rowerowej Akademii Juniora, warsztaty rowerowe na ścieżce trialowej, jazda na rolkach i z instruktorem oraz animacje harcerskie na Polanie Piknikowej. O muzyczną oprawę imprezy zadbali: Grupa perkusyjna "Walimy w kocioł" i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ligoty. Prawdziwą furorę zrobił muzyk Sambor Dudziński, który w magiczną podróż pod parkowych alejkach zabrał uczestników imprezy swoją "kosmiczną" dźwiękowiązałką. Powitanie lata w Szwajcarskiej Dolinie zakończyło ognisko z harcerzami. Nie zbrakło wspólnego pieczenia kiełbasy, gry na gitarze, śpiewu i zabawy.

Piknik na Powitanie Lata w Parku Szwajcarska Dolina - 24.06.2022 · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Bodaj najbardziej obleganą atrakcją pikniku była rozpięta nad Aktywną Doliną tyrolka. W ciągu kilku godzin trwania imprezy - między 15.00 a 20.00 - ze zjazdu 100-metrową tyrolką skorzystało kilkaset dzieciaków, a kolejka do tyrolki ustawiona była od startu imprezy do zmroku.

Piknik na Powitanie Lata w Parku Szwajcarska Dolina - 24.06.2022
Piknik na Powitanie Lata w Parku Szwajcarska Dolina - 24.06.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.