czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2022
  • 17 czerwca 2022
  • wyświetleń: 5138

Rotuz jedną nogą w okręgówce! W niedzielę rewanż w Bronowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "UKS Rotuz Bronów" podaj

Pierwszy mecz barażowy o awans do ligi okręgowej dla Rotuza Bronów! Bronowianie pokonali w czwartek 16 czerwca drużynę LKS Studzionka 2:0. Rewanż już w najbliższą niedzielę, 19 czerwca na boisku w Bronowie.

Reklama

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów
Rotuz jedną nogą w okręgówce! W niedzielę rewanż w Bronowie


Przed meczem było wiadomo, że zmierzą się ze sobą dwie ekipy na w miarę równym poziomie. Rotuz grywał ze Studzionką już wcześniej mecze sparingowe, które wygrywał jak i przegrywał. Obie ekipy w dość zawstydzających okolicznościach przegrały swój ostatni mecz ligowy, jednak to wszystko traciło znaczenie. Liczyła się tylko dyspozycja dnia, przygotowanie fizyczne i mentalne oraz rozpracowanie słabych stron rywala. Ten egzamin zdali gracze Rotuza wraz z ich trenerem, wynik jest zadowalający, ale jeszcze przed nami mecz rewanżowy!

Rotuz wszedł w spotkanie ze sporym impetem, dosłownie skoczył na rywala z wysokim pressingiem, czego efektem był odbiór piłki, rajd skrzydłem Wronki i wyłożenie piłki niepilnowanego Skęczkowi. Dla tego ligowego wyjadacza była to formalność, oddał precyzyjny, płaski strzał zaraz przy słupku bezradnego bramkarza. Ataki Rotuza trwały jeszcze kilka dobrych minut, jednak nie przyniosły już tak spektakularnych rezultatów. Około 25. minuty do głosu doszli gospodarze - to oni nagle przejęli inicjatywę, stwarzając sporo problemów zawodnikom rywali. Nie były to małe problemy, bo Rotuz często bronił się chaotycznie lub po prostu szczęśliwie. Jednak Bronowianie przetrwać nawałnicę akcji ofensywnych rywali i mogli udać się spokojnie na przerwę do szatni.

Druga część spotkania była bardziej ustabilizowana. Obie ekipy wymieniały się ciosami, jednak bramkarze byli na posterunku. Świetną okazję miał Zieliński którego strzał głową jednak świetnie sparował bramkarz Studzionki. Po niedalekiej chwili Zieliński mógł się cieszyć ze zdobytego gola. Akcję bramkową świetnie zainicjował Klaudiusz Mencnarowski podając piłkę do Ferugi, który następnie zagrał idealne prostopadłe podanie do wybiegającego zza pleców obrońców Zielińskiego. Dla niego sytuacja "sam na sam" z bramkarzem była formalnością, posłał piłkę w długi róg łapiąc wychodzącego bramkarza na wykroku.

Rotuz "poszedł za ciosem", Dzida ładnie poszedł na obieg i popisał się dobrym dośrodkowaniem w pole karne, jednak okazała się że Cyroń ma "za krótką" nogę i nie sięgnął piłki... W ostatnich minutach to gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, przeprowadzając kilka groźnych akcji. Najpierw po świetnym dryblingu w polu karnym oddał bardzo niecelny strzał skrzydłowy Studzionki, następnie wydawało się że inny gracz gospodarzy jest faulowany przez obrońcę Rotuza, jednak sędzia uważał inaczej. Wynik już nie zmienił się do ostatniego gwizdka, dzięki czemu to przyjezdni mogli cię cieszyć z osiągnięcia dobrej zaliczki przed meczem rewanżowym.Mecz rewanżowy już w najbliższą niedzielę na boisku w Bronowie o godzinie 17.00

LKS Studzionka vs UKS Rotuz Bronów 0:2 (0:1)
4′ Skęczek
74′ Zieliński

Studzionka: Dunat, Skipioł (60′ Dunat R.), Orszulik, Szweda, Skipioł M., Habor, Idus (60′ Konieczny), Sodzawiczny, Czerwiński, Domin, Bączkiewicz

Rotuz: Krysta, Sosna (82′ Dzida), Zarychta, Bieńko, Mencnarowski J., Świerkot (78′ Cyroń), Pisarek, Wronka (72′ Mencnarowski K.), Feruga, Skęczek (89′ Banet), Zieliński

mp / czecho.pl

źródło: Rotuz Bronów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

UKS Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "UKS Rotuz Bronów" podaj