Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2986

MRKS przedstawił plan sparingów. Czechowiczanie zagrają 5 spotkań

Sztab szkoleniowy MRKS Czechowice-Dziedzice, na czele z trenerem Wojciechem Białkiem, opracował plan przygotowań do nowego sezonu 2022/23. Poznaliśmy także listę pięciu sparingpartnerów, z którymi zespół mierzyć się będzie w grach kontrolnych. Przypomnijmy, czechowiczanie w minionym sezonie uplasowali się na wysokiej - czwartej lokacie w tabeli, oraz zostali najlepszą drużyną wiosny.

MRKS przedstawił plan sparingów. Czechowiczanie zagrają 5 spotkań
MRKS przedstawił plan sparingów. Czechowiczanie zagrają 5 spotkań · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice


Pierwszy trening zaplanowany został na 11 lipca (poniedziałek) na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach, a oto z jakimi rywalami i w jakich terminach MRKS będzie sprawdzał swoją dyspozycję w towarzyskich potyczkach:

Sparing nr 1: 16 lipca (sobota) - JSP Szczakowianka Jaworzno /IV liga śląska, gr.I/

Klub z dzielnicy Jaworzna swoje największe sukcesy święcił w 2002 roku, kiedy to po zwycięskim dwumeczu barażowym z RKS Radomsko awansował do ówczesnej I ligi (najwyższy wtedy szczebel rozgrywkowy), gdzie po rocznej przygodzie, zajęciu 13. miejsca i słynnym spotykaniu rewanżowym o utrzymanie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, został ukarany walkowerem za przekupstwo rywali. Po kilku latach drużyna z Jaworzna znalazła się na poziomie III ligi, z której wobec problemów finansowo-organizacyjnych wycofała się po sezonie 2006/07 i rozpoczęła boje od poziomu A-klasy.

Po czterech sezonach Szczakowianka ponownie wspięła się na poziom III ligi, a przez następne kilka lat w istnej sinusoidzie "lawirowała" między trzecim szczeblem a ligą okręgową. Od dwóch sezonów ekipa dowodzona przez trenera Pawła Cygnara zadomowiła się już na czwartoligowym froncie, a w zakończonych przed tygodniem rozgrywkach grupy I uplasowała się na piątej pozycji w tabeli (49 pkt. - 15 zwycięstw, 4 remisy, 11 porażek, bramki 66:50).

Sparing nr 2: 20 lipca (środa) - LKS Goczałkowice-Zdrój /III liga, gr.3/

Nasz "sąsiad" zza rzeki Wisły po chudych latach na niższych poziomach, w 2017 roku awansował do IV ligi, a po trzech sezonach tam spędzonych i zwycięskim barażu z Szombierkami Bytom wywalczył promocję na trzecioligowy front. Jako absolutny nowicjusz popularne "Goczały" zajęły siódmą lokatę w stawce, natomiast w zakończonym w minioną środę sezonie 2021/22 uplasowały się dwa miejsca wyżej (54 pkt. - 15 zwycięstw, 9 remisów, 10 porażek, bramki: 47:41), choć po rundzie jesiennej LKS przewodził w tabeli. Duży wpływ na gorszą dyspozycję w tym roku miała bez wątpienia absencja ikony Łukasza Piszczka, który po powrocie do kraju z Borussii Dortmund już z boiska dyrygował swoim zespołem, jednak wskutek kontuzji wiosną nie rozegrał żadnego spotkania.

Sparing nr 3: 23 lipca (sobota) - GKS Gwarek Ornontowice /IV liga śląska, gr.I/

Z drużyną z Ornontowic czechowiczanie nie tak dawno rywalizowali jeszcze o ligowe punkty, jednak w 2017 roku decyzją Śląskiego Związku Piłki Nożnej została ona przeniesiona do I grupy IV ligi. Gwarek minione rozrywki zakończył na dziesiątym miejscu w tabeli (40 pkt. - 13 zwycięstw, 1 remis, 16 porażek, bramki: 47:52). 5 lutego tego roku na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR podopieczni Wojciecha Białka w sparingowej konfrontacji z tym przeciwnikiem zwyciężyli 4:3 (2:0).

Sparing nr 4: 30 lipca (sobota) - KS Unia Dąbrowa Górnicza /IV liga śląska, gr.I/

Drużyna Unii - solidny przedstawiciel I grupy IV ligi śląskiej w zakończonym niedawno sezonie, uplasowała się na szóstej pozycji w tabeli (47 pkt. - 14 zwycięstw, 5 remisów, 11 porażek, bramki: 57:57). To właśnie z Dąbrowy Górniczej do MRKS-u zimą tego roku przybył trener Wojciech Białek, który pełnił tam do niedawna funkcję asystenta Dariusza Klaczy. Obaj panowie po przeciwnych stronach spotkali się już w marcowej grze kontrolnej, gdzie w iście hokejowych rozmiarach 5:4 (4:1) zwyciężyli czechowiczanie.

Sparing nr 5: 6 sierpnia (sobota) - MKS Iskra Pszczyna /Liga Okręgowa, gr. Bielsko-Biała-Tychy/

Ostatnim rywalem czechowickiej drużyny ma być reprezentant bielsko-tyskiej "okręgówki" - Iskra Pszczyna (o ile w tym terminie MRKS lub Iskra nie będą rozgrywali już meczów w ramach Pucharu Polski). Pszczynianie przez wiele lat występowali na czwartoligowym froncie, po raz ostatni przed rokiem, gdzie niestety w roli beniaminka nie zdołali uniknąć degradacji. Odmłodzony po spadku zespół zimą przejął nasz były trener Jarosław Kupis, a w kończącym się dzisiaj sezonie w lidze okręgowej jego podopieczni plasują się na dziesiątym miejscu w tabeli (35 pkt - 11 zwycięstw, 2 remisy, 16 porażek, bramki: 57:66).

Miejsca i godziny rozpoczęcia powyższych meczów sparingowych z udziałem MRKS-u będą ustalane na bieżąco, natomiast wedle doniesień nowy sezon w IV lidze śląskiej ruszyć ma w weekend 13-14 sierpnia.

mp / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.