Wiadomości

  • 20 czerwca 2022
  • wyświetleń: 554

Plandeka i pokrowiec na motocykl: różnice i szczegóły w pokrowcach - jaką ochronę motocykla podczas postoju wybrać?

Materiał partnera:

Jak wybrać dobry pokrowiec na motocykl? Pytanie to zadaje sobie wiele osób, które wielbią się w jeździe jednośladem. Wybór odpowiedniego rozwiązania nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Na rynku nie brakuje różnego rodzaju rozwiązań, a każde z nich charakteryzuje się zupełnie inną trwałością, grubością, a także jakością wykonania. Właśnie dlatego w czasie zakupów warto skupić się na określonych aspektów, aby wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie. Sprawdź sam, co warto wiedzieć na temat zakupu pokrowca na motocykl!

Whitpress


Zwróć uwagę na rozmiarWiele osób może uważać, że pokrowiec na motocykl to rozwiązanie znacznie mniej popularne, aniżeli pokrowce na samochód. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, a wybór takich produktów jest po prostu ogromny. Właśnie dlatego niezwykle istotne jest to, aby przed zakupem pokrowca, zwrócić uwagę na wymiary jednośladu. W przeciwnym razie niemożliwe będzie wybranie odpowiedniego rozwiązania. Spora część producentów stosuje rozmiarówkę, którą wszyscy znamy z butików. Tym samym rozmiary, takie jak M, czy XL nie powinny nikogo dziwić. W przypadku, gdy jesteś posiadaczem motocykla, który charakteryzuje się nietypowym kształtem, na przykład jednośladem typu cruiser czy bagger, także nie musisz się niczym przejmować. W ofercie producentów między innymi na stronie 4ride.pl znajdziesz także takie propozycje, które sprawdzą się również w takich wypadkach.

Whitpress


Szczegóły mają duże znaczeniePokrowiec na motocykl to nie zwykła plandeka. Rozwiązanie to musi w odpowiedni sposób chronić nasz motocykl, dlatego musi być ono zarówno wodoodporne, jak i paroprzepuszczalne. W przypadku, gdy zakupiony przez ciebie pokrowiec nie będzie przepuszczał powietrza, w środku będzie stale gromadziła się wilgoć. Efektem tego będzie powstawanie ognisk rdzy na motocyklu, czego przecież chciałby uniknąć każdy właściciel jednośladu. Sama ochrona przed deszczem to jeszcze nie wszystko. Bardzo istotne jest także to, aby pokrowiec był w stanie ochronić nasz motocykl przed ewentualnymi podmuchami wiatru. Właśnie dlatego warto zdecydować się na grubszy, a nawet kilkuwarstwowy pokrowiec charakteryzujący się solidnymi mocowaniami. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że niektóre pokrowce oferuję możliwość zabezpieczenia przed zdjęciem przez przypadkowe osoby, co jest ich wielką zaletą.

Whitpress


W jaki sposób zamierzasz używać pokrowiec?Nie jest tajemnicą, że powiedzenie klient klientowi nie równy, jest w pełni prawdziwe. W końcu nie każdy kupuje pokrowiec po to, aby trzymać pod nim motocykl przez całą zimę. Właśnie dlatego na rynku można spotkać się z różnymi typami pokrowców. Część osób powinna zdecydować się na te grubsze, które pozwalają na zimowe przechowywanie jednośladu. Jednak inni ludzi będą w pełni usatysfakcjonowani z lekkiego oraz cienkiego pokrowca, który w pełni im wystarczy. Ich wielką zaletą jest możliwość spakowania go w podróż.

Whitpress


W takich wypadkach możliwe będzie zabezpieczenie swojego motocykla także w trakcie wyprawy, co dla wielu osób będzie ogromną zaletą.