Wiadomości

  • 18 lipca 2022
  • wyświetleń: 461

TOP3 urokliwych miejsc, do których można się udać na wczasy w Dalmacji

Materiał partnera:

Kiedy wakacje są już za przysłowiowym rogiem, wielu turystów poszukuje idealnego miejsca na ich spędzenie. Zwykle chcemy wybrać się tam, gdzie nasze nogi jeszcze nas nie poniosły. Nic więc dziwnego, że z roku na rok takie poszukiwania stają się coraz bardziej intensywne. Wiele miejsc bowiem kusi nas atrakcyjnymi ofertami. Jednak jeśli zależy nam na tym, by spędzić niezapomniane wakacje, to nie musimy wcale tak długo szukać.

Shuterstock


Okazuje się, że Chorwacja staje się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych podróży. Szczególnie zachęcająca jest Dalmacja. Ta historyczna kraina ma do zaoferowania wiele. Jednak jakie jest TOP3 najlepszych miejsc na wczasy w Dalmacji?

Wakacje w Dalmacji- czy warto się na nie zdecydować?Dalmacja to historyczna kraina, która znajduje się zarówno w Bośnii i Harcegowinie jak i w Chorwacji. Niemniej jednak to ten drugi kraj posiada jej znaczną część w swoich granicach administracyjnych. Śmiało można powiedzieć, że Dalmacja stała się znakiem rozpoznawczym Chorwacji i prawdziwym magnesem na turystów. Wiele osób wskazuje na to, że to właśnie tam można dostrzec prawdziwy urok i niepowtarzalność tego kraju. W Dalmacji każdy turysta znajdzie "coś" co najbardziej mu odpowiada. Z jednej strony mamy możliwość do podziwiania malowniczej przyrody, z drugiej zaś korzystania z rozrywek i atrakcji. Choć Dalmacja pełna jest kontrastów, to jest to jednak czynnik, który sprawia, że staje się ona wyjątkowo atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnym.

Wczasy w Dalmacji sposobem na oszczędnościJeśli ktoś zastanawia się, dlaczego warto wybrać się na wczasy w Dalmacji, to warto wziąć pod uwagę aspekty ekonomiczne. Zarówno loty jaki i noclegi są tam w niezwykle przystępnych cenach. Dalmacja nie jest więc typowym "wysokobudżetowym" kierunkiem wakacyjnym. W porównaniu do tego, jakie atrakcje i możliwości tam na nas czekają, można śmiało powiedzieć, że cena jest śmiesznie niska. Dokładnie tak samo wyglądają ceny w restauracjach i w sklepach. Wszystko to sprawia, że wczasy w Dalmacji będą z pewnością udane.

Wakacje w Dalmacji w historycznym Trogirze- TOP1 miejsce, które trzeba odwiedzićWakacje w Dalmacji warto rozpocząć od zwiedzania Trogiru. Znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie Splitu, jednak całkowicie się od niego różni. Trogir to spokojne i majestatyczne miasto. Niemniej jednak turyści zgodnie twierdzą, że to właśnie Trogir jest najbardziej urokliwym i interesującym miejscem w Dalmacji. Trogir w 1123 roku został zrównany z ziemią, a jego odbudowa nastąpiła dopiero 70 lat później. Miasto jednak sukcesywnie się rozwijało, a jego starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Trogirze następuje prawdziwe zetknięcie się z chorwacką kulturą i historią. Tego miasta po prostu nie można pominąć podczas wczasów w Dalmacji.

Wczasy w Dalmacji na szczycie Sveti Jure- TOP2 miejsce, którego nie można pominąćDalmacja to kraina wielu kontrastów i niezwykle różnorodna. Znajdziemy tam zarówno tereny równinne jak i wzniesienia. Najpiękniejszym z nich wydaje się być szczyt Sveti Jure. Jest to idealne miejsca dla tych turystów, którzy poszukują nieco więcej adrenaliny i dobrej zabawy. Na szczyt ten można z powodzeniem wjechać samochodem. Prowadzi do niego 23 kilometrowa droga, która obfituje w niesamowite widoki. Na samym szczycie można podziwiać telewizyjny maszt, a także urokliwą drewnianą kapliczkę. Niemniej jednak na największą uwagę zasługuje panorama jaka roztacza się ze Sveti Jure. Z pewnością widoki na długo zapadną w pamięć każdego turysty.

Wakacje w Dalmacji na plaży Pasjaca- TOP3 urokliwe miejsce w DalmacjiPlaża Pasjaca jest położona około 25 kilometrów od Dubrownika. Niemniej jednak jest ona nazywana najpiękniejszą plażą w całej Dalmacji. Nic więc dziwnego, że żaden turysta nie powinien jej pominąć podczas wczasów w Dalmacji. Jest to plaża ukryta między wieloma skałami i klifami, więc dostęp do niej jest dość trudny. Droga prowadzi przez wykuty w tych skałach tunel. Niemniej jednak warto podjąć wszelki trud, by się do tej plaży dostać. Malownicze widoki, a także niewielkie i intymne piaszczyste odcinki na długo zapadają w pamięć. Plaża Pasjaca to z pewnością miejsce, którego pominięcie jest grzechem.

Wakacje w Dalmacji czyli przepis na najlepsze wakacje w życiuWakacje w Dalmacji dla wielu turystów są wyznacznikiem idealnego wypoczynku. Oprócz wspomnianych powyżej atrakcji, można tam znaleźć o wiele więcej ciekawych miejsc. Z pewnością cała Dalmacja nie została jeszcze przez nikogo odkryta. Skrywa ona w sobie wiele tajemnic, a turyści z pewnością nie pożałują próby ich odkrycia. Ze względu na tak wysoką atrakcyjność, tanie przeloty, a także tanie noclegi wakacje w Dalmacji cieszą się ogromną popularnością. Śmiało można bowiem powiedzieć, że jest to przepis na wakacje życia, których żaden turysta nie będzie wstanie zapomnieć. Warto jedynie dobrze wszystko zaplanować, tak by nie pominąć żadnej atrakcji. Słoneczna pogoda i plaże Dalmacji czekają na podróżnych z otwartymi rękami. Takiej okazji nie można przegapić!