Wiadomości

  • 24 lipca 2022
  • wyświetleń: 7814

Zbliża się budowa Inhalatorium wraz z eko-zakątkiem

Materiał partnera:

Inhalatorium wraz z eko-zakątkiem coraz bliżej realizacji! Planowana wartość tego zadania to prawie 1,2 mln zł.

Wizualizacja inhalatorium w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój · fot. Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój


Przypomnijmy: dzięki głosom mieszkańców województwa śląskiego Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój wygrało w ubiegłorocznym głosowaniu w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt zdobył 5 818 głosów. Uzyskane pozwolenie na budowę pozwoli na ogłoszenie postępowania przetargowego na realizację tego projektu. To już niebawem - zapowiadają władze Uzdrowiska.

[WIZUALIZACJA] Takie inhalatorium powstanie w Uzdrowisku · fot. Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój


W ramach zadania zagospodarowany ma zostać teren pomiędzy ul. Borowinową a Uzdrowiskową. Planuje się tam budowę hybrydowej tężni solankowej (inhalatorium oraz tężnia), wiaty samochodowej wyposażonej w stanowiska ładowania samochodów elektrycznych, rowerów i hulajnóg, zasilanej instalacją fotowoltaiczną.Projekt zakłada także powstanie ścieżek ekologicznych, zbiornika wody deszczowej, poletek doświadczalnych, mających na celu weryfikację możliwości wykorzystania borowiny pozabiegowej w ramach obiegu zamkniętego, domków dla jeży i hoteli dla owadów, budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy, poidełek i innych elementów przyjaznych rodzimej faunie, a także "żywego" ogrodzenia studni głębinowej.

Dzięki środkom z puli Budżetu Obywatelskiego możliwe są działania ważne dla lokalnej społeczności. Kolejna edycja głosowania, w której przedstawimy kolejne projekty już wkrótce.

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój Sp. z o.o.

43-230 Goczałkowice-Zdrój
ul. Uzdrowiskowa 54

tel. 324492000
fax 324492117ar

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.