Wiadomości

  • 21 lipca 2022
  • wyświetleń: 1177

Wymiana ekranu w iPhone 11 - to musisz wiedzieć!

Materiał partnera:

Każda nowa generacja flagowych telefonów stara się być jak najbardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Udoskonalenia konstrukcyjne zwiększają ogólną wytrzymałość telefonu, ale nie "narodził się" jeszcze żaden telefon, który wytrzymałby szczególnie silny wstrząs ekranu bez jego uszkodzenia. Szkła są coraz lepsze, ale sam ekran w iPhone 11 to wciąż bardzo podatny na uszkodzenia element.

Linkhouse


Jak chronić ekran iPhone'a przed uszkodzeniem?


Apple sprzedaje swoje urządzenia jako w pełni użyteczne zaraz po wyjęciu z pudełka. Cupertino nie zaleca więc stosowania dodatkowego szkła ochronnego, nawet jeśli zwiększyłoby ono ochronę ekranu w przypadku wstrząsów czy upadków. Tak, iPhone zjechał z linii produkcyjnej ze szkłem hartowanym wyprodukowanym przez firmę Corning na zlecenie Apple. Nie dlatego, że iPhone'owi można zarzucić brak silnej ochrony fabrycznej. Ale czy to powinien być koniec tematu dla wszystkich? W normalnych okolicznościach powinno to wystarczyć, ale poziom ochrony ekranu i innych wrażliwych części iPhone'a powinien być dostosowany do indywidualnego stylu życia i rodzajów zagrożeń, na które urządzenie jest często narażone. Jeśli jesteś bardzo aktywny, pracujesz na wysokościach lub w innych wymagających warunkach, przyda Ci się druga warstwa szkła hartowanego (nie plastikowego!) i wzmocniona obudowa.


Co zrobić, gdy ekran iPhone'a jest uszkodzony?


Najczęściej jednak, jak to w życiu bywa, człowiek staje się mądry po fakcie i znajduje takie wskazówki, gdy pęknięty ekran iPhone 11 stał się już rzeczywistością. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest określenie charakteru uszkodzenia - rozbita szyba i uszkodzenie ekranu to nie to samo, choć uszkodzony mechanicznie ekran zwykle idzie w parze z pękniętym szklanym panelem. Oznaki, że ekran iPhone'a może wymagać wymiany, to artefakty wyświetlacza, które uniemożliwiają prawidłowe wyświetlanie treści - zaciemnienia, smugi i "rozlane" linie. W takim przypadku iPhone touch również nie będzie działał.


Na czym polega wymiana ekranu w iPhone 11?


Wymiana ekranu iPhone 11 to usługa, która musi spełniać pewne podstawowe warunki, aby rezultat był taki, jak oczekiwany. Wybierz serwis iPhone, który ma dobrą reputację, działa od wielu lat i nie wygląda jak firma "krzak". Stabilna pozycja to inwestowanie w rozwój zaplecza technicznego i wiedzy technicznej. Wieloletnie doświadczenie oznacza z kolei sprawdzonego dostawcę części zamiennych - w praktyce jest to gwarancja, że wymiana ekranu iPhone 11 będzie faktycznie wykorzystywać oryginalny panel lub że zamiennik będzie miał jedynie pożądane parametry jakościowe.


Naprawa polega na rozebraniu obudowy i zdjęciu pokrywy, a także głośników, mikrofonu i modułu Face ID. Wymiana uszkodzonego ekranu na nowy panel odbywa się w specjalnym bezpyłowym pomieszczeniu - zapobiega to przedostawaniu się zanieczyszczeń do urządzenia. Na koniec części są ponownie składane i skrzynia jest ponownie montowana.


Nowy ekran iPhone'a 11 ma wbudowany moduł obsługi dotykowej i nowe szkło hartowane. Pod każdym względem ekran pozostaje wierny oryginalnej jakości i ma klasę odwzorowania kolorów typową dla wyświetlaczy Retina.


W AppleFix wymiana ekranu iPhone'a poprzedzona jest podstawowym, bezpłatnym sprawdzeniem diagnostycznym urządzenia w celu weryfikacji sprzedawcy ekranu. Zamawiając wymianę ekranu, możesz wybrać oryginalny panel OEM lub wysokiej jakości ekran zastępczy. Obie opcje objęte są sześciomiesięczną gwarancją. Naprawa trwa około dwóch dni roboczych i jest zakończona nowym testem.