czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2022
  • 8 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 11153

Kierowcy łamią zakaz przejazdu. Będą dodatkowe kontrole policji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

W piątek, 22 lipca ruszyła przebudowa wiaduktu kolejowego nad ulicą Legionów w Czechowicach-Dziedzicach (obok skrzyżowania z ulicą Cmentarną). W ten sam dzień wprowadzono zmianę organizacji ruchu. Jak się okazuje, wielu kierowców nadal łamie zakaz przejazdu w miejscu budowy. W związku z tym w rejonie przeprowadzania inwestycji przy ul. Legionów zapowiedziano częstsze kontrole policji.

Reklama

Przebudowa wiaduktu kolejowego nad ul. Legionów - 28.07.2022
Przebudowa wiaduktu kolejowego nad ul. Legionów - 28.07.2022 · fot. wpk / czecho.pl


"Z uwagi na nagminne niestosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu obejmującej całkowite zamknięcie ul. Legionów przy skrzyżowaniu z ul. Cmentarną w Czechowicach Dziedzicach dla pojazdów z wyjątkiem samochodów uprzywilejowanych i komunikacji miejskiej oraz pojazdów budowy" firma Budimex przypomniała, że niezastosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu - w tym przypadku zakazu przejazdu w miejscu realizacji nowego wiaduktu kolejowego - zgodnie z obowiązującemu taryfikatorem mandatów za wykroczenia drogowe grozi mandatem w wysokości od 20 zł do 5 000 zł oraz 5 punktami karnymi.

Budimex apeluje do kierowców o stosowanie się do organizacji ruchu
Budimex apeluje do kierowców o stosowanie się do organizacji ruchu · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Wprowadzona organizacja ruchu ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno osób trzecich jak i pracowników, którzy w danym obszarze rozpoczęli roboty związane z realizacją nowego wiaduktu, które w najbliższych dniach zostaną zintensyfikowane - poinformowali nasz portal przedstawiciele spółki Budimex.

Dodatkowo Budimex poinformował, że obiekt całodobowo jest monitorowany, a "z uwagi na niebezpieczne sytuacje wynikające z nieprzestrzegania zakazu wjazdu w danym rejonie policja przewiduje wzmożone patrole drogowe".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj