Wiadomości

  • 10 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1252

Pomysły na prezent dla 5-latka

Materiał partnera:

Zabawki dla 5-latka stanowią cały świat i pomagają w jego poznawaniu. Zobacz 5 pomysłów na prezent dla 5-latka, jakiego jeszcze nie miał. Zaskocz swojego maluszka niezwykłą zabawką.

unsplash.com


Jak sprostać oczekiwaniom dziecka?


Najlepsze zabawki dla 5-latka wcale nie muszą być wymyślne, by odciągnąć go od tableta czy telewizora. Dziecko w tym wieku wręcz rozpiera energia, którą trzeba umiejętnie wyładować. Prawidłowy rozwój fizyczny zapewnią skakanki, kredy do rysowania, latawce czy gumy do skakania. 5-latek ma już swoje pierwsze zainteresowania, które na pewno warto rozwijać. Kreatywne zabawki dla 5-latków to m.in. małe gitary dla początkujących muzyków, farby do malowania palcami dla małych artystów lub zestawy kreatywne dla chcących spróbować wszystkiego.

Zabawki dla chłopca 5 lat


W tym wieku dziecko zaczyna interesować się zabawkami, które najbardziej przemawiają do jego wyobraźni. Dla chłopców są to często klocki Lego, zabawki Dragon Ball, Hot Wheels czy te ze świata Star Wars. Zabawki dla 5 latka mają zachęcać do aktywności ruchowej i sprawić, że dziecięca wyobraźnia będzie pracować na pełnych obrotach. Przed zakupem prezentu zawsze zadaj sobie pytanie, czym w tej chwili jest najbardziej zafascynowany mały odkrywca. Równie istotna jest forma zabawki, na przykład gry planszowe zachęcą dziecko do koncetracji i wyciszenia się.

Zabawki dla 5-latki


Produkty przeznaczone dla dziewczynek to nie tylko seria My Little Pony czy też księżniczki Disneya. Nigdy nie przemija zainteresowanie ciekawymi zabawkami, o wielu różnych możliwych funkcjach, jak guma do skakania czy zestawy do malowania. Znajdziesz u nas także pięknie wykończone, drewniane zestawy do robienia biżuterii, bezpieczne już dla 5-letnich dziewczynek. Masę radości sprawią też zestawy do rysowania krok po kroku, dla wszystkich cierpliwych małych artystek. Magnetyczne układanki odpowiadają na różne pytania, tak często zadawane przez 5-letnie dzieci - jak działa zegarek, czym różnią się pory roku, itd.

Kreatywne zabawki na prezent


Wśród 5 pomysłów na prezent dla 5 latka znajdziesz tak nietypowe zabawki, jak drewniane roboty do skręcania. Zestaw aż 52 elementów i dołączony do nich śrubokręt pozwalają na tworzenie własnych postaci oraz pierwsze próby majsterkowania. Zestaw rozwija szereg umiejętności, a rodzicom trudno oderwać ciekawego świata malucha od zabawy. Klocki nauczą dzieci nowych umiejętności przy świetnej zabawie.

Druga doskonała zabawka dla 5-letnich dzieci to klocki przyssawki, które zafascynują małych naukowców. Z dużą skutecznością przyczepiają się do gładkich powierzchni mebli lub podłogi, a konstrukcje, które można stworzyć, ogranicza tylko wyobraźnia dzieci w tym wieku. Maluchy mogą tworzyć niepowtarzalne formy, bez szkód dla wybranego podłoża.

Wyciszyć dzieci w wieku 5 lat...


... jest bardzo ciężko, ale nikt nie mówi, że nie warto próbować. W tym okresie przydają się zabawki dla dzieci 5 latka, które wciągają ciekawe świata maluchy wgłąb zagadek i wyzwań. To prowadzi nas do trzeciej propozycji na prezent - gra planszowa Zwierzaki na Wsi wciąga i stymuluje 5-latka. Zabawa polega na rozmieszczeniu zwierzątek zgodnie z książeczką dołączoną do zestawu. Następnie trzeba rozstawić ogrodzenie w ten sposób, by zwierzaki nie mieszały się ze sobą. Forma zabawki cechuje się naciskiem na rozwój logicznego myślenia u dzieci.

Zabawka dla dzieci, które potrzebują swobodnego wyrażania się, musi wyglądać zupełnie inaczej. Dla dziecka uzdolnionego plastycznie warto kupić bezpieczne flamastry kropkowe Do-A-Dot Art. Można kropkować dowolne kształty i wydrukowane szablony, a większa precyzja końcówek oznacza wyraźniejsze kropki niż w wypadku mazaków innych firm. Dla Twojej pociechy będzie to okazja, by samodzielnie odtworzyć postaci z bajki Psi Patrol lub Świnka Peppa.

Akcesoria do długiej zabawy


Ostatnim, piątym niezwykłym prezentem na Dzień Dziecka lub 5 urodziny może być zestaw 600 klocków w poręcznej walizce. Od teraz możesz wziąć świat z wyobraźni swojego dziecka na wakacje lub na wizytę u rodziny. To świetne zabawki dla chłopca 5 lat, jak i dla dziewczynki w tym wieku, dzięki dwóm wariantom kolorystycznym - klocki w tradycyjnych lub pastelowych barwach. Akcesoria te nie muszą służyć jedynie do budowania domków i przestrzennych konstrukcji. Ksztalt puzzli umożliwia tworzenie płaskich obrazków. Wg rodziców jest to jedna z najbardziej uniwersalnych zabawek.

Rozwój przez zabawę u dzieci w wieku 5 lat


Pięcioletni maluch ma już dość rozwiniętą osobowość i wyobraźnię, by samemu decydować w co ma ochotę się bawić. W sklepie JasieBasie odnajdziesz najlepsze zabawki do pierwszej aktywności sportowej, jak zachwycające latawce lub wciągające gumy do skakania. Zabawki dla dziecka 5 lat muszą być niezniszczalne i nie mogą się szybko znudzić - według tych reguł staramy się tworzyć pierwsze klocki oraz gry planszowe zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Jeśli chcesz uczestniczyć w zabawie razem z dziećmi, zdecyduj się na kredki, flamastry oraz interaktywne książki, które wciągną Was oboje.