Wiadomości

  • 13 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 670

Co jest najtrudniejsze w rzucaniu palenia?

Materiał partnera:

Porzucenie nałogu, szczególnie palenia wiąże się nie tylko z korzyściami zdrowotnymi czy finansowymi, ale także ze sporymi wyrzeczeniami i syndromem odstawienia. Osoby rzucające palenie z reguły są przygotowane na to, że czekają na nich wyzwania i trudności. Co jest najtrudniejsze, jakie objawy mogą wystąpić i jak sobie z nimi poradzić?

Co jest najtrudniejsze w rzucaniu palenia?


Objawy występujące przy rzucaniu paleniaKażdy palacz będzie nieco inaczej reagował na brak nikotyny. Obecność i intensywność wystąpienia objawów odstawienia zależy głównie od długości trwania nałogu oraz ilości wypalanych dziennie papierosów. Niemniej, niektóre objawy odstawienia dotyczą wszystkich palaczy. Pierwszym z nich jest głód nikotynowy. Chęć zapalenia papierosa można zaspokoić na kilka sposobów. Jedni sięgają po tabletki, inni po plastry. Z jednej strony zawarta w nich terapeutyczna nikotyna ogranicza chęć palenia. Z drugiej nie rozwiązuje to problemu z fizycznym sięganiem po papierosa i przykładaniem go do ust.

Znacznie lepiej sprawdzi się podgrzewacz na wkłady, które nie zawierają tytoniu. Dzięki temu łatwiej przejść przez proces rzucania palenia. Wkłady są dostępne w kilku wariantach smakowych (https://nexus.cool/aktualnosci-nexus/wklady-typu-heets/ile-jest-rodzajow-heets-ile-rodzajow-heets-jest-w-sprzedazy/), dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Warto pamiętać, że na początku rzucania nałogu można inhalować się wersją z solą nikotynową. To wciąż znacznie zdrowsza alternatywa dla papierosów klasycznych. Podgrzewanie odbywa się bez ognia, więc nie ma dymu, substancji smolistych czy innych niebezpiecznych związków.

Kolejnym krokiem jest zamiana wkładów na wersję bez nikotyny, które pasują również do innych podgrzewaczy (https://nexus.cool/aktualnosci-nexus/do-podgrzewaczy-tytoniu-iqos-pasuja-wszystkie-smaki-nexus/). Dzięki temu rzucanie palenia jest przyjemniejsze i skuteczniejsze. Warto robić to małymi krokami, co pozwoli zmniejszyć ryzyko powrotu do palenia. Głód nikotynowy może powodować problemy z koncentracją, rozdrażnienie, napady lęku czy obniżenie nastroju i jest najczęstszą przyczyną ponownego sięgania po papierosa. Urządzenia do podgrzewania, wkłady czy zestawy prezentowe znajdziesz na stronie https://nexus.cool/. Dzięki temu łatwiej będzie przejść przez ten proces.

Jak radzić sobie z objawami odstawienia?Kolejnym objawem jest kaszel, gdyż płuca już po około 24 godzinach zaczynają proces oczyszczania się z tlenku węgla. Jeżeli dokucza Ci uporczywy kaszel, możesz zasięgnąć pomocy lekarskiej. Specjalista z pewnością doradzi, jak poradzić sobie z tą sytuacją. Palacze często miewają również bóle głowy spowodowane lepszym natlenieniem krwi i szybszym jej przepływem przez naczynia krwionośne mózgu. Dostępne leki przeciwbólowe pomagają doraźnie złagodzić objawy, a bóle powinny ustąpić samoistnie po kilku dniach.

Im dłużej wytrwasz w postanowieniu o zaprzestaniu palenia, tym lepiej. Na początku tej drogi z pewnością będzie ciężko. Warto poprosić bliskich o wsparcie i wyrozumiałość. Zasygnalizuj, że możesz gorzej się czuć. Stopniowo ograniczaj palenie, zamień klasyczne papierosy na podgrzewacz ze zdrowszymi wkładami i wciąż wychodź na przysłowiowego dymka ze znajomymi w trakcie przerwy w pracy. Powodzenia!