Wiadomości

  • 12 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 379

Jak dobrać odpowiednie prześcieradło na wysoki materac?

Materiał partnera:

Na jakość snu wpływa wiele czynników, z których często nawet nie zdajemy sobie sprawy. Wśród nich należy wymienić m.in.: temperaturę w sypialni, jej wietrzenie, bieliznę nocną, materac i pościel. Nawet z pozoru nieistotne kwestie takie jak wielkość prześcieradła mogą przyczynić się do zaburzeń snu, które z kolei utrudniają nam prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Problemy z koncentracją i ogólne rozdrażnienie to tylko niektóre problemy, na które skarżą się osoby, które cierpią z powodu nocnego wybudzania. W naszym artykule zdradzamy, jak dobrać odpowiednie prześcieradło na wysoki materac, aby cieszyć się niezakłóconym komfortem snu.

Jak dobrać odpowiednie prześcieradło na wysoki materac?


Rozmiar prześcieradła ma znaczenie!Prześcieradło na wysoki materac nie może być ani za duże, ani za małe, ponieważ w obu przypadkach będzie prezentowało się nieestetycznie i rodziło niedogodności. Jeśli okaże się za duże, wówczas jego nadmiar może się fałdować lub zwisać, w skrajnym przypadku zahaczając o podłogę. W takiej sytuacji prześcieradło niepotrzebnie się brudzi. Natomiast za małe zwija się i wpływa negatywnie na komfort snu, przyczyniając się do nocnego wybudzania.

Sprawdź wymiary materaca do spania, zanim kupisz prześcieradło!Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać odpowiednie prześcieradło na wysoki materac, musisz dokładnie zmierzyć ten, z którego korzystasz. Wiele z nas popełnia błąd i kupuje na oko lub kierując się zawodną pamięcią. Warto poświęcić chwilę na dokonanie dokładnego pomiaru, aby później uniknąć rozczarowań i niewygody. Za pomocą centymetra krawieckiego lub metra wykorzystywanego przy pracach remontowych zmierz szerokość (krótszy bok), długość (dłuższy bok) oraz wysokość materaca (jego grubość). Na ogół wysokość materaca zawiera się w przedziale od 15 do 30 cm. Dysponując wynikami pomiaru, znajdź prześcieradło o odpowiednich wymiarach. Na opakowaniach często można znaleźć oznaczenie 120x200 czy 180x200. Są to wymiary prześcieradła podane w cm.

Prześcieradło z gumką czy bez gumki? Poznaj najważniejsze różnice!Jeśli chodzi o prześcieradła na wysoki materac, to na rynku można znaleźć zarówno prześcieradła z gumką, jak i prześcieradła bez gumki. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, które pokrótce omówimy. Prześcieradło z gumką można znacznie lepiej naciągnąć na materac. Ponadto nie wykazuje tendencji do zsuwania się, oczywiście pod warunkiem, że trafimy z rozmiarem. Jeśli jednak bardzo dokładnie podejdziemy do tego zadania, prześcieradło z gumką pozostanie nienaruszone nawet podczas nocnego wiercenia się czy przewracania się z boku na bok.

Jakie zalety ma prześcieradło bez gumki?


Prześcieradło bez gumki stanowi klasyczne, a zarazem eleganckie wyposażenie sypialni. Bardzo łatwo można je wyprać, wysuszyć, a następnie wyprasować. Jego przechowywanie w szafie po odpowiednim złożeniu również nie nastręcza większych trudności. Niemniej prześcieradło bez gumki nie zapewnia tak dużej stabilności. Nawet jeśli jego zapas równomiernie włożymy pod materac, może wykazywać tendencję do zsuwania się i przekręcania podczas ruchów, jakie nieświadomie wykonujemy w trakcie snu.

Bawełniane prześcieradła w różnych rozmiarach - gdzie ich szukać?Nie każdy materac do spania ma standardowe wymiary. Często wyróżnia się ponadprzeciętną szerokością, długością czy wysokością. W sytuacji, gdy nie potrafimy znaleźć prześcieradła typowo pod wymiar naszego materaca, powinniśmy wybrać nieco większe. Można je później ewentualnie skrócić u krawcowej. Coraz większą popularnością cieszy się też zamawianie prześcieradeł na wymiar. Na szczęście niektóre sklepy mogą pochwalić się bogatą ofertą pościeli. Uwzględnia ona materace do spania, które różnią się gabarytami. Prześcieradło na wysoki materac znajdziesz na https://posciel-szpulka.pl/, gdzie wyodrębniono nawet specjalną kategorię. Ta polska firma nie tylko sprzedaje pościel, ale również szyje ją w rodzimych szwalniach. Do tego celu wykorzystuje bawełnę, zaliczaną do naturalnych materiałów. Doskonale przepuszcza ona powietrze, przez co ciało w kontakcie z nią nie ulega przegrzaniu. Nie obserwuje się również nadmiernego pocenia. Ponadto pościel bawełniana jest niezwykle przyjazna dla skóry.

Jak dobrać prześcieradło do pościeli i wystroju sypialni?Gdy znajdziesz bawełniane prześcieradło w swoim rozmiarze, zwróć uwagę na detale. Ważne, aby każdy element wyposażenia sypialni tworzył spójną całość. Wpływa to pozytywnie na komfort wypoczynku. Chętniej przebywamy we wnętrzach harmonijnych aniżeli w pogrążonych w chaosie. Jeśli posiadasz różową pościel, postaw na prześcieradło w zbliżonym odcieniu. W przypadku printów, prześcieradło może być w jednym z kolorów wykorzystanych przy wzorze. Dobrze, aby swoją stylistyką wpisywało się w dotychczasowy wystrój sypialni. Na stronie posciel-szpulka.pl znajdziesz wysokiej jakości prześcieradła z bawełny wyprodukowane w Polsce, które są dostępne w wielu rozmiarach, odcieniach i wzorach. Pozwala to zachować spójny wystrój wnętrz.