Wiadomości

  • 20 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 711

Kurs Solana: Kiedy jest najlepszy czas na zakup SOL?

Materiał partnera:

Nie ma żadnej tajemnicy, jeśli chodzi o osiąganie zysków na handlu Solana. Instrukcje są proste:

  • Kupuj monety, kiedy cena Solana jest niska
  • Sprzedawaj monety, kiedy cena jest wysoka


Kurs Solana: Kiedy jest najlepszy czas na zakup SOL?


Jeśli dokładnie wykonasz te instrukcje, będziesz w stanie zarobić dodatkowe pieniądze. To jest zysk.

Oczywiście, osiągnięcie zysku nie jest takie proste, jakby mogło się wydawać - zwłaszcza w szybko zmieniającym się świecie kryptowalut. Zmienność rynku powoduje, że cena SOL idzie w górę i w dół, częściej niż winda w najwyższym wieżowcu - bez ostrzeżenia oraz oczywistej przyczyny. Kiedy kupujesz Solana, zakup z zeszłego tygodnia o wartości €500 dziś może być wart tylko €200 - lub €50.

To jeden z powodów, dla których tak trudno jest zarabiać na day tradingu. Polega on na tym, że inwestorzy zarabiają, przewidując wzrosty i spadki szybko zmieniającego się kursu wymiany Solana i próbują wyczuć odpowiedni moment na przeprowadzenie transakcji. Te wzrosty i spadki są prawie niemożliwe do przewidzenia, ponieważ wartość SOL rośnie i spada zgodnie z dynamiką rynku, spekulacjami na temat międzynarodowych zmian regulacyjnych, tweetami miliarderów i artystów oraz wieloma innymi czynnikami. Wyczucie rynku na tle tych wszystkich bodźców jest niezwykle trudne. Dlatego też prawie wszyscy day traderzy tracą swoje pieniądze.

Co jest wyjątkowego w Solana?Wprowadzona na rynek w 2017 roku, Solana (SOL) od samego początku miała służyć jako wysokowydajna podstawa dla zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi) i innych zdecentralizowanych aplikacji (dApps).

Solana można najlepiej opisać jako rozszerzoną infrastrukturę do budowania skalowalnych dApps opartych na blockchainie. Architektura jest odporna na cenzurę, szybka i bezpieczna, a także zaprojektowana tak, aby ułatwić globalną adopcję.

Aby utrzymać dobry czas na blockchainie, Solana wykorzystuje innowacyjny proces znany jako Proof of History. PoH nie jest mechanizmem konsensusu, ale odgrywa w Solana ważną rolę w mechanizmie konsensusu Proof of Stake.

Wynikiem PoH i innych kluczowych innowacji Solana jest sieć, która jest wysoce skalowalna - w rzeczywistości Solana może pochwalić się maksymalną przepustowością 50 000 transakcji na sekundę.

Inne korzyści płynące z Solana to audytowane bezpieczeństwo klasy korporacyjnej oraz elastyczność w kodowaniu w popularnych językach, takich jak C, C++ i Rust.

Rodzima moneta Solana, SOL, obsługuje transakcje przeprowadzane na blockchainie Solana i służy również jako kuszący cel dla inwestorów.

Podobnie jak Ethereum, blockchain Solana obsługuje smart kontrakty, ale mechanizm konsensus Solana jest znacznie szybszy. Z racji tego, że konsensus jest tak szybki, Solana nie uznała za konieczne wspieranie wydajności aplikacji za pomocą shardingu i innych rozwiązań skalowalności warstwy 2. Główny łańcuch utrzymuje jeden stan na całym świecie, co upraszcza rozwój i sprawia, że blockchain jest bezpieczniejszy dla aplikacji oraz użytkowników.

Wydajność blockchainu Solana sprawia również, że transakcje są bardzo tanie. W czasach, gdy opłaty za gaz Ethereum mogą wynosić setki, a nawet tysiące euro, opłata transakcyjna dla Solana wynosi zaledwie €0,00024 za transakcję.

Z tych powodów, Solana stała się konkurencją dla Ethereum jako platforma dla aplikacji opartych na blockchainie. Moneta Solana jest szczególnie silna w dziedzinie zdecentralizowanych finansów, czyli DeFi.

To z kolei sprawiło, że Solana jest atrakcyjnym obiektem dla inwestorów, zwłaszcza tych, którzy wierzą w to, że technologia blockchain odegra kluczową rolę techniczną w ekosystemie Web3.

Inwestowanie w SolanaOsoby, które dokładnie obserwują tę branżę, wierzą, że w dłuższej perspektywie Solana ma przed sobą świetlaną przyszłość. W międzyczasie kurs wymiany Solana rośnie i spada drastycznie w krótkich odstępach czasu. Ta zmienność rynku sprawia, że stosowanie spot tradingu w przypadku Solana jest trudne. Jednak odbywa się w kontekście ogólnego długoterminowego trendu wzrostowego.

W pewnym sensie zakup Solana można uznać za inwestycję w przyszłość szybkiego, bezpiecznego fintechu na skalę światową.

Czerpanie nauki z przeszłościCo by było, gdybyś kupił Solana miesiąc temu lub tydzień temu? Gdybyś kupił SOL o wartości €100 miesiąc temu, co miałbyś teraz?

Nie ma potrzeby, aby snuć domysły. Spekulacyjny kalkulator Kriptomat daje precyzyjne odpowiedzi na te pytania na podstawie danych cenowych, które są odświeżane przez całą dobę. Kalkulator może dokładnie powiedzieć, ile Twoja inwestycja o wartości €100 byłaby dziś warta, opierając się na rzeczywistych danych historycznych.

W rzeczywistości kalkulator może pokazać wyniki dla każdej z ponad 350 kryptowalut dostępnych w sprzedaży na platformie Kriptomat.

Ten kalkulator udowadnia, że pomimo krótkoterminowej zmienności, kryptowaluty wygenerowały znaczące zyski dla długoterminowych inwestorów.

Jednym z najlepszych sposobów na wykorzystanie długoterminowych trendów wzrostowych jest użycie funkcji Zakupu Cyklicznego Kriptomat, która pozwala ustawić harmonogram regularnych zakupów na podstawie okresu tygodniowego, dwutygodniowego lub miesięcznego. Za cenę codziennej filiżanki kawy w Starbucks możesz powoli budować swoje krypto portfolio, aby wesprzeć długoterminowe cele, takie jak emerytura, zakup nieruchomości, lub sfinansowanie kosztownej edukacji uniwersyteckiej.

Ogólne wnioskiŚwiat jest pełen zubożałych day traderów, którzy mogą poświadczyć, że nie ma nic prostego w przewidywaniu wysokich i niskich cen na rynku kryptowalut. Czynniki wpływające na kurs wymiany Solana są zbyt liczne i niejasne, aby móc je zidentyfikować, a tym bardziej śledzić.

Ta zmienność utrudniła życie day traderów, ale jej efekty są niewielkie w porównaniu z długoterminowymi trendami cenowymi Solana. Nie ma czegoś takiego jak "pewność" w inwestowaniu w kryptowaluty, ale wielu szczęśliwych właścicieli Solana odniosła sukces, myśląc o swoich zasobach jako o długoterminowej inwestycji.

Informacje o KriptomatZałożony w 2018 roku, Kriptomat zrewolucjonizował świat kryptowalut dzięki wprowadzeniu najprostszej w obsłudze platformy w Europie. Kriptomat sprawia, że cyfrowe finanse są tak proste, że każdy - niezależnie od miejsca zamieszkania - może uzyskać dostęp do takich wartości jak wolność, sprawiedliwość i spełnienie, które reprezentują kryptowaluty. Setki tysięcy klientów w całej Europie i 120 krajach poza granicami Europy zaufało Kriptomat, jeśli chodzi o kupowanie, sprzedawanie, zdobywanie, udostępnianie i inwestowanie w kryptowaluty.