Wiadomości

  • 22 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2177

Trwają działania "Bezpieczny sk8park i pumptrack"

To już kolejny rok, gdy bielscy policjanci uczestniczą w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą w skateparkach w ramach kampanii profilaktycznej "Bezpieczne sk8parki i pumptracki", która została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach i jest cyklicznie kontynuowana. Tego typu akcje mają na celu uświadomienie młodym ludziom, jak ważne jest korzystanie z ochraniaczy i kasków oraz zapoznawanie się z regulaminem korzystania z tego typu obiektów.

Trwają działania "Bezpieczny sk8parki i pumptrack" · fot. KMP Bielsko-Biała


- Bielscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną aktywnie włączyli się do akcji, realizując jej główne założenia, w ramach której spotkali się z dziećmi i młodzieżą spędzającą swój wolny czas w skateparkach na terenie powiatu bielskiego. Podczas rozmowy policjanci przypomnieli o zasadach bezpiecznego korzystania z tego typu obiektów, informując o niezbędnym wyposażeniu w sprzęt ochronny, taki jak kask, ochraniacze oraz rozdawali ulotki z zasadami bezpieczeństwa w skateparkach i pumptrackach - wyjaśnia Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

Podczas tych spotkań policjanci zwracali również uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów, a wykorzystując okazję trwającego okresu wakacyjnego, omówili tematykę bezpieczeństwa ramach Kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą i w górach". Najmłodszym rozdawali opaski "niezgubki", na których można zapisać dane kontaktowe rodziców w myśl Kampanii "Mamo! Tato! Tutaj jestem".

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.