Wiadomości

  • 26 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 589

Dlaczego studia zdalne są lepsze niż stacjonarne?

Materiał partnera:

Od wieków studenci przybywali do miast studenckich, by tam pod okiem doświadczonych profesorów zdobywać niezbędną wiedzę. Trzeba jednak pamiętać, że czasy, gdy żacy musieli przebywać w salach wykładowych, dawno się już skończył. Świat i technika na tyle daleko poszły do przodu, że dziś można skutecznie uczyć się z dowolnego miejsca na Ziemi z dostępem do Internetu. Co można zyskać, decydując się na tę formę nauki? Dlaczego studia w formule zdalnej są lepsze niż te na miejscu?

Silesia


Studia zdalne są bardziej wygodneDawniej, gdy nie istniał Internet, studenci przybywali do miast akademickich, by mieć możliwość obcowania z bibliotekami i najlepszymi wykładowcami. Dziś można mieć to samo korzystając z bogatych źródeł internetowych. Digitalizacja bibliotek pozwala również na wygodny dostęp z poziomu komputera do najważniejszych danych. Wszystko więc student ma zgromadzone w jednym miejscu. Dzięki czemu może kiedy tylko zechce korzystać z zasobów, jakie daje mu uczelnia. Nie jest ograniczony np. czasem otwarcia biblioteki czy instytucji.

Pod tym względem studia zdalne dają możliwość nauki na własnych zasadach. W taki sposób, z użyciem najnowszych osiągnięć technologicznych, wiedzę można zdobywać na Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w Świeciu. Co ciekawe, nawet nie musisz wiedzieć, w którym miejscu w Polsce jest zlokalizowana ta uczelnia, ponieważ wszystkie zajęcia odbywają się online.

Ogromnym atutem zajęć w formule zdalnej jest oszczędność czasu. Dzięki czemu zyskujesz czas wolny, który możesz wykorzystać, jak tylko chcesz, np. na spotkania ze znajomymi, rozwój pasji czy opiekę nad rodziną. Studia zdalne to również możliwość łączenia zatrudnienia za granicą i studiowania w Polsce bez konieczności przyjazdu na zajęcia. Dlatego, jeżeli marzy Ci się kariera w innym państwie, studia online to doskonały wybór.

ULT Świecie - nowe możliwości zawodoweDecydując się na studia online, otrzymujesz przepustkę do ciekawych zajęć z praktykami. Eksperci, którzy prowadzą zajęcia, równolegle pracują w swoich zawodach, dlatego otrzymujesz najnowszą wiedzę rynkową. Wiesz, na czym obecnie zależy pracodawcom, przez co budujesz swój przyszły kapitał zawodowy już na studiach.

Co więcej, jeżeli zdecydujesz się na taki kierunek jak studia anglistyka online, masz możliwość udziału w zagranicznych praktykach. Dzięki temu zdobywasz mocne wpisy do swojego CV. Studia kończysz z wiedzą i doświadczeniem. Do tego może dojść również certyfikat akredytacyjny, ponieważ ULT jest centrum akredytacyjnym wydającym certyfikaty językowe.