Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2245

Jest pomoc powiatu dla trzech jednostek OSP z terenu gminy

Podczas sierpniowej sesji Rady Powiatu przyjęto uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Czechowice-Dziedzice na dofinansowanie działalności operacyjnej dla trzech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Wsparcie wyniesie w sumie 15 tysięcy złotych.

Podszywają się pod strażaków. OSP Dziedzice ostrzega
Jest pomoc powiatu dla trzech jednostek OSP z terenu gminy · fot. OSP Dziedzice


Wsparcie w wysokości 5 tysięcy złotych otrzymają jednostki OSP Dziedzice, OSP Bronów oraz OSP Zabrzeg. Szczegółowe warunki udzielenia pomocy finansowej, przeznaczenie, terminy i zasady rozliczenia środków określone zostaną w umowie zawartej pomiędzy powiatem bielskim reprezentowanym przez Zarząd Powiatu a gminą Czechowice-Dziedzice.

- W ciągu 20 lat ilość interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie Powiatu Bielskiego znacznie wzrosła. Zakres interwencji do których wzywani są strażacy wymaga od nich posiadania specjalistycznego sprzętu z niezbędnymi certyfikatami, odzieży ochronnej gwarantującej bezpieczeństwo ratowników, a także posiadania odpowiedniego przeszkolenia - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

- Zwiększenie ilości wyjazdów, a także konieczność uczestniczenia w wielogodzinnych akcjach ratowniczych polegających na usuwaniu skutków anomalii pogodowych powodują szybsze zużycie sprzętu ratowniczego i odzieży ochronnej ratowników. Do starosty bielskiego wpływa wiele wniosków z prośbami o dofinansowanie zakupów sprzętu potrzebnego do likwidacji zdarzeń, czy dostosowanie obiektów do wymaganych standardów garażowania i przechowywania pojazdów i sprzętu ratowniczego. Dlatego zasadnym jest przekazanie pomocy finansowej na działalność operacyjną Ochotniczych Straży Pożarnych, celem utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gminy i powiatu - czytamy dalej.

Podczas sesji Rady Powiatu przyjęto podobne uchwały dotyczące innych jednostek OSP z terenu powiatu bielskiego. Warto dodać, że uchwały w sprawie wsparcia finansowego powiatu dla gmin na dofinansowanie działalności operacyjnej jednostek OSP podejmowano są co roku.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Zabrzeg" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

OSP Zabrzeg

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Zabrzeg" podaj