Wiadomości

  • 29 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 613

Szampony dla psów

Materiał partnera:

W trosce o czworonoga i dla zapewnienia dobrej kondycji sierści twojego pupila warto zapewnić mu od czasu do czasu kąpiel. Do pielęgnacji psa potrzebne są specjalne szampony przystosowane do jego skóry oraz sierści. Na rynku możemy wybrać szampony, które przeznaczone są na długą sierść, ale też dla psów krótkowłosych, dla psów dorosłych oraz dla szczeniąt. Takie preparaty nie tylko zadbają o zdrową sierść psów, ale także pomogą zwalczyć nieprzyjemny zapach, zapewnią piękny wygląd sierści lub złagodzą stany zapalne.  Jeśli twój pies nie lubi kąpieli wybierz szampon, który jej nie wymaga. To tak zwany suchy szampon, który działa podobnie jak jego odpowiednik stosowany w kąpieli. Także usunie nieprzyjemne zapachy oraz zabrudzenia z sierści. Wystarczy nanieść go na sierść, a następnie wmasować. Stosujemy go bez spłukiwania.

czysty pies


Jak dbać o sierść psaPamiętajmy, że w czasie kąpieli woda nie może być zbyt gorąca. Nakładając szampon lub odżywkę unikajmy okolic oczu oraz uszu. Oczywiście ważne jest, by dobrać odpowiedni szampon dla psa. W wyspecjalizowanych sklepach nasze psy mogą liczyć na produkty do każdego rodzaju włosa i sierści. Wybór jest ważny, ponieważ odpowiedni kosmetyk zadba o piękną sierść czworonoga. Coraz więcej sklepów w swoim asortymencie proponuje szampon dla psa z problemami skórnymi. Jeżeli twój pupil ma problemy ze skórą możesz sięgnąć po szampon leczniczy dla psa. Dla zwierząt o wrażliwej skórze możemy dobrać delikatny szampon, który zapewni optymalne nawilżenie skóry. Jeśli to konieczne możemy także sięgnąć po szampon hipoalergiczny dla psa.

szampon dla psa


Szampon dla psa przeciw pchłom i kleszczomJeżeli u swojego pupila obserwujesz problem z pchłami lub kleszczami, zdecydowanie sięgnij po preparaty na pchły i kleszcze dla psów. Szampon na pchły dla psa najlepiej stosować profilaktycznie, zanim problem się pojawi. Kiedy już zaobserwujemy u czworonoga pchły, pamiętajmy, że szampon dla psów przeciw pchłom to tylko jedno z rozwiązań. Zamiast szamponu zastosować możemy krople na pchły dla psa. Pamiętajmy, że pies pozbawiony pasożytów, to pies zdrowy i szczęśliwy, dlatego warto regularnie kontrolować stan sierści i skóry psów. Istnieją też inne środki na pchły dla psa. Zamiennikiem szamponu jest coraz częściej spray na pchły dla psa, a niektóre sklepy proponują tabletki na pchły dla psa. Popularnym zastosowaniem dla uniknięcia kleszczy jest specjalna obroża. Problem może być poważniejszy w przypadku sierści długiej, ponieważ nie będzie widoczny na pierwszy rzut oka. Jeśli jednak zaobserwujemy u swojego psa kleszcza w ramach pierwszej pomocy przydatna będzie pęseta do kleszczy dla psa.

zdrowy pies i kot