Wiadomości

  • 29 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 681

Ładowarka teleskopowa wynajem - czy warto?

Materiał partnera:

Twoja firma potrzebuje ładowarki teleskopowej? Nie wiesz na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt? Zastanawiasz co będzie lepsze dla Twojego biznesu - kupno czy wynajem? Zanim podejmiesz decyzję, musisz przeanalizować najważniejsze czynniki. A o tym, czy warto wynajmować taki sprzęt dowiesz się z artykułu.

ładowarka teleskopowa wynajem czy warto


Rodzaje ładowarek teleskopowychŁadowarki teleskopowe wykorzystywane są w przedsiębiorstwach przy różnych pracach - budowlanych, rolniczych i wielu innych. Używane są do transportowania i składowania materiałów. Możemy wyróżnić dwa główne typy ładowarek teleskopowych: obrotowe i czołowe.

czołowa ładowarka teleskopowa wynajem na co zwrócić uwagę przy wyborze


Ładowarki teleskopowe obrotoweCharakterystyczną cechą ładowarki teleskopowej obrotowej jest obrotnica. Właśnie taka budowa pozwala na obrót wokół własnej osi zarówno ramienia, jak i kabiny razem z operatorem. Ze względu na swój specyficzny tryb pracy, maszyna potrzebuje dodatkowych podpór - przednich i tylnych, które zapewniają stabilność i bezpieczeństwo podczas robót. Dzięki swojej konstrukcji ten rodzaj ładowarek teleskopowych potrzebuje mniej miejsca oraz może korygować położenie ramienia podczas przenoszenia.

Ładowarki teleskopowe czołoweW ładowarkach teleskopowych czołowych ramię i kabina wraz z operatorem są połączone na sztywno. Nie istnieje możliwość zmiany położenia ramienia w poziomie, dlatego potrzeba tylko jednej pary podpór przednich lub w przypadku mniejszych maszyn - nie ma ich w ogóle. Ładowarki teleskopowe czołowe mają większy udźwig niż obrotowe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętuUstalenie odpowiedniego modelu sprzętu jest istotne. Przemyślany i trafny wybór ułatwi i przyspieszy pracę w Twojej firmie. Ale również pozwoli na zaoszczędzić czas, pieniądze oraz nerwy. Decydując się na wynajem ładowarki teleskopowej oprócz typu maszyny musisz zwrócić uwagę na dwa bardzo ważne aspekty: udźwig oraz wysokość podnoszenia, jakich by wydajnie wykonywać zadania powierzone Twojej firmie.

obrotowa ładowarka teleskopowa wynajem


UdźwigOkreślenie co będziesz przenosić za pomocą ładowarki teleskopowej jest bardzo istotne w wyborze sprzętu. Zazwyczaj ładowarki teleskopowe posiadają udźwig nawet do pięciu ton!

Wysokość podnoszeniaDrugim ważnym aspektem jest wysokość robocza. Zdecyduj się na model w zależności od tego na jakiej wysokości będziesz pracować. W ofertach znajdziesz zarówno ładowarki teleskopowe, które mogą przewozić materiały na wysokość 30 metrów, jak i modele o mniejszym zasięgu.

Wynajem ładowarek teleskopowych - korzyściPrzedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na wynajem ładowarek teleskopowych, zamiast nabywać sprzęt na własność. Nic dziwnego, skoro z wypożyczeniem maszyny wiąże się z mnóstwem korzyści dla biznesu.

Rodzaje wynajmuPotrzebujesz maszyny na kilka dni? Wiesz, że będziesz korzystał z niej tylko okresowo w danych miesiącach? Oferta wielu wypożyczalni proponuje krótkoterminowy lub długoterminowy wynajem ładowarek teleskopowych. Na początku możesz zdecydować się na krótki okres i przedłużyć go w razie potrzeby. Dzięki temu możesz swobodnie dostosować ofertę w zależności od swoich wymagań.

Wynajem maszyn z operatoremAby móc obsługiwać taki rodzaj sprzętu, należy mieć specjalne uprawnienia. Często firmy oprócz wynajmu ładowarek teleskopowych oferują również usługę z operatorem. Dzięki temu nie musisz wysyłać swoich ludzi na specjalne szkolenia lub zatrudniać nowego pracownika, aby skorzystać z maszyny. Dodatkowo decydując się na wynajem ładowarki teleskopowej wraz z operatorem masz pewność, że maszynę będzie prowadzić doświadczona osoba.

ładowarka teleskopowa wynajem z operatorem


Bardziej opłacalneKupno ładowarki teleskopowej wiąże się z dużym kosztem. Niekiedy firma nie może w danej chwili pozwolić sobie na kupno nowego sprzętu, a sprzęt jest niezbędny do dalszej pracy. Zdarzają się również sytuacje, że przedsiębiorstwo nie ma zdolności kredytowej, aby rozłożyć koszty na raty. Są też przypadki, że biznes nie potrzebuje na stałe ładowarki teleskopowej, więc nie ma potrzeby zakupu. W takich przypadkach wynajem ładowarki teleskopowej jest najlepszym wyjściem. Często w przeliczeniu na liczbę dni pracy, jest to bardziej opłacalne długofalowo dla działalności niż kupno sprzętu na własność.

Możliwość wykupienia maszynyJeśli nie jesteś pewny, czy Twoja firma będzie potrzebowała stale ładowarki teleskopowej czy tylko na określony czas, to możesz tę decyzję odłożyć w czasie. W ofercie firm, które wynajmują ładowarki teleskopowe, często można spotkać możliwość wykupienia sprzętu po zakończeniu okresu najmu. Dodatkowo w wielu przypadkach cena maszyny jest pomniejszana o koszty wynajmu.

czołowa ładowarka teleskopowa wynajem


Zawsze sprawny sprzętPosiadanie sprzętu wiążę się z potrzebą serwisowania go oraz przeprowadzania przeglądów. Często są to bardzo kosztowne przedsięwzięcia. Jednak są to procedury wymagane, aby móc w pełni i bezpiecznie korzystać z maszyny. Wynajmując sprzęt nie musisz się tym martwić. Cała odpowiedzialność za serwis i sprawny sprzęt spoczywa na barkach wypożyczalni ładowarki teleskopowej.

Minimum formalnościOczywiście wynajmując jakikolwiek sprzętu musisz podpisać umowę. Jednak kupując maszynę musisz być przygotowany na zdecydowanie większą ilość formalności, w tym także tych związanych z rejestracją urządzenia. Decydując się na wynajem możesz odetchnąć z ulgą - większość papierkowej pracy przejmuje na siebie wypożyczalnia.

Bezproblemowa zmiana sprzętuW trakcie pracy z ładowarką teleskopową możesz zdać sobie sprawę, że jednak potrzebujesz większego udźwigu albo zmieniła się wysokość przewożenia materiałów. Jeśli zdecydujesz się na kupno ładowarki teleskopowej, możesz mieć duży problem w związku z tym. W przypadku wynajmu, możesz z łatwością wymienić sprzęt po okresie najmu. Dlatego ta opcja to świetne rozwiązanie, jeśli wiesz, że za jakiś czas Twoje potrzeby się zmienią lub nie jesteś pewny co do przyszłości prac w Twojej firmie.

Wynajem ładowarek teleskopowych czy kupno?ładowarka teleskopowa wynajem czy kupno


Ładowarki teleskopowe - wynajem czy kupno? Teraz już wiesz na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru sprzętu i czy wynajem jest opłacalną opcją dla Twojego biznesu. Mając szerszą perspektywę na pewno podejmiesz najlepszą decyzję.