Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2022
  • 3 września 2022
  • wyświetleń: 8215

Ile wniosków o dodatek węglowy przyjął UM? Podano dane

Od środy, 17 sierpnia Wydział Świadczeń Społecznych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach przyjmuje wnioski o wypłatę tzw. "dodatku węglowego". Podczas sesji czechowickiej Rady Miejskiej we wtorek, 30 sierpnia burmistrz Marian Błachut poinformował o tym, ile wniosków przyjęto do tej pory od mieszkańców naszej gminy.

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Można je składać w UM
Wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Można je składać w UM · fot. Facebook / Gmina Czechowice-Dziedzice


Przypomnijmy, dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, gdzie głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe - zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Do uzyskania dodatku węglowego nie obowiązuje kryterium dochodowe. Konieczny jest wpis lub zgłoszenie do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dla budynku, w którym zamieszkuje Wnioskodawca. We wniosku należy wpisać nr rachunku bankowego, na który zostanie zrealizowany przelew, co znacznie usprawni wypłatę środków.

Więcej o wypłacie dodatku węglowego można przeczytać w tym artykule.

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego przyjmowane są przez pracowników Wydziału Świadczeń Społecznych w pokoju 003 (przyziemie) budynku głównego Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach do 30 listopada 2022. Wniosek można złożyć osobiście lub za pomocą poczty tradycyjnej.

Ile wniosków przyjęto do tej pory od mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice? Jak poinformował podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut liczba ta wynosi ponad 3000.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.